Rapsodija Augsburga
175

Demirović je nezaustavljiv u Bundesligi: Nova dva gola i asistencija za devet minuta

Demirović slavi jedan od pogodaka (Foto: FC Augsburg)
Nevjerovatna utakmica igra se na Merck-Stadion am Bollenfalltoru u okviru 24. kola Bundeslige gdje Augsburg nakon samo pola sata igre vodi čak 5:0 protiv domaćeg Darmstadta.

Posebno je inspirisan reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović koji je postigao nova dva gola te tome pridodao i jednu asistenciju.

Prvi gol Demirović je postigao u 20. minuti za tada 3:0 nakon što je oduzeo loptu protivničkom štoperu i izašao sam pred golmana.

Gol pogledajte ovdje.

Potom je pet minuta kasnije asistirao Vargasu za 4:0, a onda ponovo sam matirao golmana u 29. minuti.

Jensen je ubacio sa strane, a sjajni bh. napadač je bio na pravom mjestu i pospremio loptu u mrežu.

Demirović je s današnja nova dva pogotka izbio na četvrto mjesto liste strijelaca u Bundesligi.

Sada je cifri od 14 pogodaka, a vrijedi istaći da je zabilježio i sjajnih osam asistencija.