160

Jusuf Nurkić dominira protiv Lakersa, u prvom poluvremenu je bio nezaustavljiv

N. M.
Jusuf Nurkić (Foto: Phoenix Suns)
Jusuf Nurkić večeras sa svojim Phoenix Sunsima igra u "evropskom" terminu duel NBA lige protiv Los Angeles Lakersa, a bh. centar je u prvom poluvremenu bio nezaustavljiv za Jezeraše.

Prve dvije četvrtine okončane su i Phoenix je već ubacio nevjerovatnih 72 poena i vodi rezultatom 72:63.

Nurkić je nerješiva enigma za LeBrona, Davisa i drugove, a na poluvremenu ima double-double učinak od fantastičnih 12 poena i 12 skokova, a podijelio je i 3 asistencije i ukrao jednu loptu rivalima.

Iz igre Nurkić dosad šutira sjajnih 6/9, a promašio je jedino slobodno bacanje koje je izveo.

Najefikasniji je nakon 24 minute igre playmaker Lakersa D'Angelo Russel sa 18 poena, a kod Phoenixa je jedini efikasniji od Nurkića Devin Booker sa 13 ubačaja.

Za petnaestak minuta počinje drugo poluvrijeme utakmice koju možete pratiti na Areni Sport 2.