37

Arsenalov stoper rukom postigao autogol u sjajnom derbiju protiv Liverpoola

D. P.
Nesretan trenutak za Brazilca (Foto: Screenshot)
Prvo poluvrijeme utakmice između Arsenala i Liverpoola završeno je rezultatom 1:1, a tim skorom mogu biti mnogo zadovoljniji gosti kojih nije bilo u igri gotovo tokom svih 45 minuta.

Arsenal je od samog starta krenuo ofanzivno i bio znatno bolji rival. Nakon što je Bukayo Saka propustio priliku da glavom pogodi na samom startu, iskupio se u 14. minuti i doveo Topnike u zasluženo vodstvo.

Domaći tim je nastavio igrati odlično i kreirao je dobre akcije, vršio pritisak na zadnju liniju Liverpoola i bio bliži drugom golu nego Liverpool prvom. No, u završnici poluvremena sve to je palo u vodu.

U trećoj minuti sudijske nadoknade gosti su stigli do poravnanja na potpuno neobičan način. U pitanju je autogol kojeg je stoper Arsenala Gabriel Maghalaes postigao rukom.

Bio je to nesporazum stopera Williama Salibe i golmana Davida Raye, a na kraju je "ni kriv ni dužan" autogol rukom postigao Gabriel kojeg je lopta tako pogodila da se odbila u mrežu.

Ovaj nesvakidašnji autogol pogledajte ovdje.