Premiership
72

Liverpool i United remizirali u najvećem engleskom derbiju, sudijski previd obilježio derbi na Anfieldu

E. K.
Situacija kada je Luke Shaw igrao rukom (Foto: Screenshot)
Nogometaši Liverpoola i Manchester Uniteda su u 17. kolu Premiershipa remizirali, a konačan rezultat utakmice je bio 0:0.

U veoma lošem prvom poluvremenu nije bilo nekih izrazitih prilika pa se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Nastavak je donio bolju igru Redsa koji su pokušali doći do pogotka koji bi im donoio tri boda, pokušavali su Salah i Diaz, no nisu uspjeli savladati Onanu dok je na drugoj strani šansu utakmice imao Hojlund, ali je njegov udarac zaustavio golman Redsa.

Dodajmo da je u 85. minuti susreta glavni sudija meča Michael Oliver propustio dosuditi kazneni udarac za domaće nakon što je Luke Shaw igrao rukom u kaznenom prostoru Manchester Uniteda.

Pomenutu situaciju pogledajte ovdje.

U četvrtoj minuti sudijske nadoknade gosti su ostali sa igračem manje i to nakon što je Diogo Dalot dobio dva žuta kartona u razmaku od svega nekoliko sekundi te je ostavio svoje igrače na cjedilu.

Liverpool to nije iskoristio pa je susret okončan bez pobjednika te je Liverpool tako ostao bez liderske pozicije na tabeli. Redsi su sada drugoplasirani na tabeli sa 38 osvojenih bodova dok je Manchester United sedmi sa deset bodova manje.