Peljto odmah reagovao
70

Derbi prekinut: Navijači Zrinjskog se potukli s policijom, bacali su kamenje na teren

E. K.
Mostarski derbi između Veleža i Zrinjskog je prekinut u 33. minuti susreta nakon što su gostujući navijači Ultrasi završili u sukobu s policijom. Glavni sudija Irfan Peljto zbog toga je igrače poslao u svlačionicu.

Navijači Zrinjskog su u velikom broju stigli na stadion Rođeni i od prve minute pružaju podršku svojim igračima, no navijačka "idila" nije dugo potrajala.

U 33. minuti susreta gostujući navijači su se sukobili sa policijom i počeli ubacivati kamenje na teren kao i veliki broj baklji. Na svu sreću, policija je brzo reagovala i u velikom broju stigla je ispred gostujuće tribine te je smirila navijače Zrinjskog.

Ultrasi prekinuli susret protiv Veleža (Foto: G. Š./Klix.ba)

Nakon svega je sudija Irfan Peljto bio prisiljen poslati igrače u svlačionicu i prekinuti susret. Rezultat u trenutku prekida utakmice je bio 0:0.

Prekid nikome ne ide u korist, a najgore će biti nogometašima koji će se u potpunosti "ohladiti" nakon što se vrate na teren.