Detalji s utakmice između Sloge i Sarajeva (Foto: T. S./Klix.ba)
(Foto: T. S./Klix.ba)
Na Gradskom stadionu u Doboju igra se susret 12. kola nogometne Premijer lige BiH između Sloge i Sarajeva, a tekstualni prijenos možete pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Sloga - Sarajevo 3:0 (Šipovac 90')

90' - GOOOOOOOL! Sloga vodi 3:0. Šipovac je ovoga puta realizovao šansu koja mu se ukazala.

87' - Velika šansa za Slogu! Baranov je umakao odbrani Sarajeva, ali Šahinović je dobro odbranio.

Sloga - Sarajevo 2:0 (Nikolić 79')

79' - GOOOOOOOOL! Nakon prekida i ubačaja, Nikolić se dobro snašao i glavom je udvostručio prednost domaćih.

76' - Sarajevo se prosto ne može sastaviti s loptom.

73' - Domaći bez većih problema čuvaju vodstvo, a vrijeme teče i bližimo se finišu.

70' - Još 20-ak minuta do kraja, Sarajevo igra neprepoznatljivo i očajno.

64' - Bordo tim je bezidejan i daleko od gola. Teško će ovdje izbjeći poraz s ovakvom igrom.

58' - Sarajevo je i dalje bezidejno iako ima više loptu u posjedu.

54' - Kakva šansa za Slogu! Šahinović je pogriješio nakon čega je Jović šutirao gotovo na prazan gol, ali Đuričković je izbio loptu s gol-linije.

46' - Dvostruka izmjena u Sarajevu. U igru su ušli Daniel Avramovski i Almedin Ziljkić, van terena su Vinko Soldo i Edin Julardžija. Sarajevo se vraća u sistem 4-2-3-1.

Kraj prvog poluvremena

Sloga - Sarajevo 1:0 (Vidić 4')

45+3' - Dobar napad Sloge, Šahinović je ponovo intervenisao.

45' - Tri minute sudijske nadoknade.

42' - Dalekomenti udarac Solde ide pored gola. Sarajevo igra vrlo slabo, vjerovatno i najslabije poluvrijeme pod vodstvom Simona Rožmana.

38' - Duel Radovića i Jovića nakon kojeg je nastala prava gužva na terenu, ali na svu sreću sve se brzo smirilo. Radović je zaradio žuti karton.

36' - Kakva šansa za Slogu! Nakon ubačaja s lijeve strane, Jović je bio sam na petercu i šutirao glavom, ali Šahinović je izvanredno odbranio.

33' - Jović je lijepo namjestio na udarac iskosa, ali je šutirao preko gola.

28' - Sarajevo je bez udaraca u okvir gola iako napada.

22' - Nevjerovatno. Tokom opasnog napada Sarajeva, TV koja prenosi susret odlučila je da pusti reklame. I to je moguće u Premijer ligi BiH.

17' - Traje pritisak Sarajeva, ali za sada gosti nemaju pravu ideju kako da dođu do gola.

14' - Drugi korner za Sarajevo, ali nije bilo opasnosti.

11' - Pritisak Sarajeva u ovim trenucima, pokušavaju doći do poravnanja.

6' - Velika šansa za Slogu! Redžić je šutirao iz blizine, ali odbranio je Šahinović. Odbrana Sarajeva ne djeluje nimalo sigurno.

4' - GOOOOOOOOOL! Sloga vodi 1:0. Strijelac je Vidić. Jović je sjajnom dubinskom loptom uposlio Vidića koji je lijepo pogodio pored uspavane odbrane gostiju.

2' - Čataković je šutirao iz slobodnog udaraca sa 20 metara, ali preko gola. Bila je ovo dobra pozicija.

1' - Počela je utakmica u Doboju.

13:27 - Ekipe su izašle na teren i čeka se početak susreta.

13:22 - Sloga je u dosadašnja četiri susreta na domaćem terenu ostvarila isto toliko pobjeda što dovoljno govori koliko su neugodan domaćin.

13:15 - Trener Sarajeva Simon Rožman u najavi meča kazao je da je bittno da njegova ekipa održi priključak za vodećim timova do kraja polusezone.

“Igramo nogomet kakav možemo, a ne kakav bi mi htjeli. Bitno je da si pametan u nekim situacijama, ali daleko od toga da bježimo od onoga što želimo igrati. Sad je dio sezone u kojem je bitno da ostanemo blizu. Svjesni smo jako dobro šta je dobro, a šta nije. Igrači su u fokusu, daju sve od sebe kroz sedmicu i sviđa mi se što ih to nagradi kad to nije najbolje na terenu”, istakao je slovenački stručnjak.

Potom je govorio o narednom rivalu – Slogi.

“Imaju top skor kući. Jako ih respektiramo što se toga tiče. Jako su disciplinirani u odbrani i imaju okomit kontranapad. Imamo svoj plan i cilj kako doći do tri boda. Raduje me da vidim fokus kod igrača, znaju šta žele”, zaključio je Rožman.

13:10 - Bordo tim će imati i dodatni motiv s obzirom da se Dobojlijama želi revanširati za poraz u prvom kolu na stadionu "Asim Ferhatović Hase" kada je ekipa Vlade Jagodića trijumfovala rezultatom 2:1.

13:05 - Glavni sudija duela Sloga - Sarajevo je Prijedorčanin Luka Bilbija,.

13:00 - Teren u Doboju je iznenađujuće dobar s obzirom na padavine u većem dijelu zemlje i nepogodne vremenske uslove.

13:00 - Poznati su i sastavi timova, a gostujući tim će biti znatno oslabljen. U zapisniku nema najboljeg igrača i strijelca Renana Oliveire, a na klupi je ostao i roviti Daniel Avramovski.

Amar Beganović je suspendovan, dok su povrijeđeni Elvir Duraković, Mario Vrančić, Francis Kyeremeh i Samir Zeljković.

Prema svemu sudeći Sarajevo će ovaj meč igrati u sistemu 3-4-3.

Sloga: Trako, Nikolić, Redžić, Karać, Dujaković, Popara, Milanović, Kvesić, Grabež, Jović, Vidić.

Na klupi su: Šćekić, Dadić, Omić, Šipovac, Berbić, Baranovi, Milojević, Perković, Batar, Mrzić, Dujaković.

Sarajevo: Šahinović, Čataković, Hasić, Julardžija, Radović, Soldo, Aničić, Mulalić, Anđušić, Đuričković, Mustafić.

Na klupi su: Rogić, Trako, Penaranda, Ališah, Avramovski, Buljubašić, Ziljkić.

13:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos meča 12. kola nogometne m:tel Premijer lige BiH između Sloge i Sarajeva. Meč se igra na Gradskom stadionu u Doboju s početkom u 13:30.