Okitila se srebrom
617

Pogledajte kako je Lana Pudar za "dlaku" ostala bez nove zlatne medalje

H. H.
Lana Pudar je osvojila svoju drugu medalju na Svjetskom juniorskom prvenstvu (Foto: Screenshot)
Najbolja bh. plivačica Lana Pudar osvojila je srebrenu medalju u finalu Svjetskog juniorskog prvenstva koje se održava u Izraelu u disciplini 50 metara delfin.
Lana je današnju finalnu utrku isplivala u vremenu 26.26 što joj je bilo dovoljno za drugo mjesto. Ispred nje je samo bila Amerikanka Leah Shackley s vremenom 26.20 i malo je nedostajalo da se naša najbolja sportiskinja okiti novim zlatom.

Prethodno je Lana imala četvrto najbolje vrijeme u polufinalu, te je u finalu pokazala veliki napredak i stigla je do još jednog velikog rezultata.

Podsjetimo, Lana je već ostvarila uspjeh u Izraelu budući da je osvojila zlatnu medalju u disciplini 200 metara delfin.

Ovim nastupom se ne završava prvenstvo za Lanu budući da već sutra ujutro u 9:13 sati pliva kvalifikacionu utrku u preostaloj disciplini - 100 metara delfin.