(Foto: G. Š./Klix.ba)
Na stadion Perica Pero Pavlović u Gabeli igrao se meč 6. kola nogometne Premijer lige BiH između GOŠK-a i Sarajeva, a na portalu Klix.ba mogli ste pratiti tekstualni prijenos ovog duela.
Kraj utakmice

GOŠK - Sarajevo 2:2 (Šero 41', Mihaljević 57' - Hasić 62', 66')

90+3' - Žuti karton i za domaće igrače, Tabak je požutio.

90' - Igrat će se još četiri minute sudijske nadoknade.

88' - Tek sada smo vidjeli prvi žuti karton na utakmici, a dobio ga je štoper Bordo tima i kapiten na večerašnjoj utakmici - Aničić.

83' - Lijepa akcija Sarajeva, Olivera je na kraju prebacio do Avramovskog, ali njegov udarac odlazi preko gola.

79' - Bobić brani udarac Olivere, barem malo se iskupio za veliku grešku kojom je Sarajevo smanjilo vodstvo na 2:1.

74' - Dobra šansa za Sarajevo! Duraković nakon kornera nije uspio postići gol za 3:2 i veliki preokret.

68' - Vrijeme je za izmjene pred finiš utakmice. Hasukić je zamijenio Šeru, a Nižić mijenja Mihaljevića u domaćem timu. S druge strane, Vrančić je zamijenio Keremeha, a Mustaić Buljubašića.

66' - Goooooooooooo! Kakav povratak Sarajeva! Hasić donosi poravnanje Bordo timu, opet smo na početku. Ovaj mladi igrač je šutirao s distance, lopta je pogodila Radenovića i završila u mreži.

64' - Gooooooooooool! Hasić je šutirao iskosa sa nekih 18 metara, lopta je išla pravo u Bobića, no golmanu GOŠK-a je ovaj udarac prošao ispod ruku. Vraća se Sarajevo...

58' - Gooooooooooool! GOŠK postiže i drugi gol. Mihaljević je sada strijelac! Teška situacija za Sarajevo u ovim trenucima. Šahinović je odbranio udarac glavom, lopta se odbila do Mihaljevića i njemu nije bilo teško da postigne gol.

57' - Dvije izmjene u ekipi Sarajeva, želi trener Rožman svježinu u igri. Hasić je ušao mjesto Čatakovića, a Duraković na lijevoj strani mijenja Radovića.

53' - Pokušao je sada Olivera, ali lopta ide van okvira gola. Vidi se želja u igri Sarajeva da što prije dođu do gola i izjednače rezultat.

50' - Gosti iz Sarajeva su tražili penal, ali je sudija Jelić samo odmahnuo rukama. Diskutabilna situacija sada u Gabeli...

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme

45' - U potpunosti je nestala svaka igra Sarajeva, sada je Soldo izblokirao pokušaj Gogića. Pritisak domaćih, žele brzo i do drugog gola.

41' - Gooooooooooooool! GOŠK je došao u vodstvo! Šero je pogodio mrežu Sarajeva nakon ubačaja iz kornera.

38' - Napad odmah i na drugoj strani, Gogić ubacuje loptu koja prolazi kroz kazneni prostor Sarajeva, ali na kraju ništa.

37' - Sarajevo je imalo dobru šansu, ali na kraju, loša odluka Čatakovića i propala je opasna situacija za Bordo tim.

35' - Malo je opao tempo igre, a onda, Gogić (GOŠK) šutira pored gola.

30' - Velika šansa za Sarajevo! Julardžija je bio u kontri, grunuo je do Kyeremeha, a nakon udarca, lopta je izbačena sa gol-linije. Šuta je spasio svoj tim.

27' - Buljubašić iz kornera ubacuje na prvu stativu, Renan je uspio zakačiti loptu, ali ona odlazi van okvira gola. Kao da se i Sarajevo polako budi, nakon što su izgubili ritam s početka utakmice.

23' - Žestok start Šere nad Soldom, pravo je čudo kako je ostao bez žutog kartona. Ipak, dobio je posljednje upozorenje.

21' - Sada novi korner za GOŠK, ali bez opasnosti po gol Šahinovića.

19' - Imali su domaći igrači nešto veći pritisak posljednjih minuta, ali još uvijek nema pogodaka u Gabeli.

Sarajevo ima veliku podršku u Gabeli, GOŠK vatrometom otvorio historijsku utakmicu

16' - Velika šansa za GOŠK! Gostujući nogometaši su izgubili loptu u svom kaznenom prostoru, Soldo je izašao sam ispred Šahinovića, ali je pogodio stativu. Bila je ovo velika šansa za domaći tim da dođe u vodstvo.

13' - Iako je sami početak utakmice, gosti iz Sarajeva izveli su pet kornera. Ipak, nisu uspjeli napraviti pravu šansu pred golom domaćeg tima.

10' - Sarajevo bolje igra na početku utakmice, a sigurno da bi im jedan pogodak značajno olakšao ostatak meča.

3' - Odmah šansa i na drugoj strani, Avramovski je lijepo šutirao, ali Bobić brani. Aktivno se igra na početku.

3' - Prvi pokušaj danas. Mandić centrira, Gogić glavom šutira preko gola.

1' - Meč u Gabeli je počeo.

20:44 - Sve je spremno za početak utakmice.

20:40 - Glavni sudija meča je Frano Jelić iz Čitluka.

20:30 - Bordo tim je veliki favorit danas. Ekipa Simona Rožmana nanizala je tri pobjede otkako je Slovenac stigao na klupu Sarajeva i sve će učiniti da dođe i do četvrte u nizu kojom bi skočila na prvo mjesto tabele.

20:20 - Prije svega, ovaj meč je poseban za sve u GOŠK-u jer će prvi put odigrati meč pod reflektorima na svom stadionu

20:15 - Poznati su sastavi

GOŠK igra u sastavu: Bobić, Šuta, Skorup, Radenović, Obšivač, Gogić, Ramljak, Musulin, Šero, Mandić i Mihaljević.

Na klupi Gabeljana sjede: Vasilj, Čoko, Hasukić, Tabak, Nižić, Kordić, Miličević, Pobi, Janković, Balavac i Rajović.

Za Sarajevo od prve minute igraju: Šahinović, Radović, Aničić, Soldo, Beganović, Buljubašić, Julardžija, Avramovski, Kyeremeh, Čataković, Oliveira.

Na klupi su: Rogić, Duraković, Zeljković, Vrančić, Ljukovac, Hasić, Mulalić, Čelik i Mustafić.

20:15 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 6. kola Premijer lige BiH između GOŠK-a i Sarajeva. Meč se igra na stadionu Perica Pero Pavlović u Gabeli s početkom u 20:45 sati.