3:2 u seriji
36

Košarkaši Partizana u majstorici pobijedili Zvezdu i nakon deset godina osvojili ABA ligu

H. H.
Detalji s utakmice između Partizana i Zvezde (Foto: Twitter)
Košarkaši Partizana pobijedili su u majstorici Crvenu zvezdu rezultatom 96:85 i sa 3:2 u finalnoj seriji došli su do titule prvaka ABA lige nakon punih deset godina.

Tim Željka Obradovića odigrao je fenomenalno prvo poluvrijeme u kojem je potpuno razbio Zvezdu i vodio 54:34, ali nije moglo bez drame.

Sjajnom trećom četvrtinom Zvezda je došla na samo sedam poena zaostatka (75:68) uoči posljednjih deset minuta i uslijedila je neizvjesna završnica.

Pri rezultatu 79:75 Zvezda je promašila otvoren šut za tri poena, što je prakttično prelomilo susret i do kraja je Partizan izdržao nalet gradskog rivala, te je zasluženo slavio.

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bio je Punter sa 32 poena, a pratili su ga LeDay sa 15 i Nunnally sa 12.

Na drugoj strani, Dobrić je ubacio 18, a Bentil 15 poena.

Za Partizan je ovo sedma titula u regionalnom takmičenju, prva nakon deset godina, dok je Zvezda ostala na šest.

Također, Partizan je ovom pobjedom osigurao nastup u Euroligi naredne sezone, ali gotovo je sigurno da će svoje mjesto u košarkaškoj eliti na osnovu pozivnice naći i Zvezda.