Tok utakmice: Velež - Zrinjski 0:1

H. H.
Detalji s utakmice između Veleža i Zrinjskog (Foto: E. M./Klix.ba)
(Foto: T. S./Klix.ba)
Na stadionu Bilino polje u Zenici igrala se utakmica finala nogometnog Kupa BiH između Veleža i Zrinjskog (0:1), a na portalu Klix.ba mogli ste uživo pratiti tekstualni prijenos ovog meča.
Kraj utakmice

Velež - Zrinjski 0:1

90'+8' - Navijači Veleža su pokidali dosta stolica i ubacili su ih u teren. Igra se već osmi minut nadokande.

90'+4' - Vehabović je dobio crveni karton zbog prigovora, ali već je ranije bio zamijenjen. Nervoza s obje strane u finišu utakmice.

90+3' - Još samo 180 sekundi do kraja susreta.

90' - Igrat će se šest minuta sudijske nadoknade.

86' - Najbolja šansa za Velež! Anđušić je šutirao sa dvadesetak metara pored gola.

86' - Četiri minute do isteka regularnog toka utakmice.

82' - Kamenar je ubacio iz kornera, a udarac Barišića glavom odbranio je Hadžikić.

81' - Zlomislić je zamijenio Ilinkovića u redovima Zrinjskog.

77' - Wallace je ušao u igru u redovima Veleža, a zamijenio je Vehabovića.

74' - Utakmica je nastavljena nakon kraćeg prekida.

71' - Utakmica je zakratko prekinuta nakon bakljade navijača Veleža. Sve je manje vremena za Rođene koji igraju najlošiju utakmicu sezone.

68' - Žuti karton za Sučića.

65' - Pokušaj Lauša, ali lopta ide preko gola Zrinjskog.

63' - Rođeni djeluju bezidejno i pravo je pitanje da li mogu ugroziti gol Zrinjskog.

57' - Velež je nešto ofanzivniji nakon primljenog gola, ali i dalje bez prave šanse.

Velež - Zrinjski 0:1 (Ćuže 52')

52' - GOOOOOOOOL! Zrinjski vodi 1:0. Ćorluka je ubacio s desne strane, a Ćuže je sjajno reagovao i pogodio za 1:0.

48' - Šikalo iz Veleža je dobio prvi žuti karton na utakmici.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, nadamo se boljem nogometu u nastavku.

Kraj prvog poluvremena

Velež - Zrinjski 0:0

Mreže miruju nakon prvih 45 minuta, iako je Zrinjski bio daleko dominantniji u posjedu lopte (67 posto), te su propustili nekoliko solidnih šansi.

Velež nije mnogo pokazao i uglavnom je bio orijentisan na kontre.

42' - Velika šansa! Zrinjski je izveo šesti korner, nakon kojeg je Bilbija šutirao iz voleja, ali lopta je otišla pored gola.

37' - Anđušić je lako loše šutirao sa 20 metara i lopta je otišla daleko pored gola Zrinjskog.

32' - Dobra šansa za Zrinjski! Sada je Tičinović šutirao sa 18 metara, ali odbranio je Hadžikić.

31' - Brza kontra Zrinjskog nakon koje je Ćuže uposlio Tičinovića, ali Zeljković ga je blokirao u posljednji čas.

26' - Zrinjski ima više od igre, sada su izveli novi korner, ali bio je to prekršaj u fazi napada.

21' - Korner je izveo i Velež, ali nije bilo opasnosti.

19' - Velika šansa! Zrinjski je izveo prvi korner nakon kojeg je Ćorluka šutirao glavom s deset metara, ali je Hadžikić odbranio.

14' - I dalje bez uzbuđenja, igra se vrlo oprezno s obje strane.

10' - Nema šansi za sada. Zrinjski je nešto ofanzivniji, ali igra se uglavnom na sredini terena.

5' - Prvi ozbiljniji napad Zrinjskog. Ivančić je ubacio iz prekida, ali dosuđen je ofsajd.

1' - Počela je utakmica na Bilinom polju.

17:55 - Glavni sudija utakmice je Luka Bilbija, a na tribinama vlada izvanredna atmosfera iako u Zenici pada kiša.

17:50 - "Ovakve su utakmice uvijek praznik nogometa, kako za Mostar tako i za cijelu BiH. Nadam se samo da će sve proteći kako treba i kako se svi nadamo, a što se nas tiče dat ćemo sve od sebe da se prezentiramo na najbolji način i da osvojimo dvostruku krunu", kazao je trener Zrinjskog Krunoslav Rendulić.

17:45 - Iako trener Zrinjskog Krunoslav Rendulić nije htio preuzeti ulogu favorita u meču koji će se sutra u 18 sati igrati na Bilinom Polju, trener Veleža Nedim Jusufbegović je kazao da od nekih stvari ne mogu pobjeći.

"Nećemo preuzeti ulogu favorita, ali želimo da pobijedimo i smatram da imamo kvalitet da se suprostavimo Zrinjskom i pobjedimo. Ko je favorit je manje važno, oni sigurno jesu po budžetu i igračkom kadru, kontinuitetu ekipe i imaju prednost", kazao je Jusufbegović te dodao da očekuju dobru utakmicu.

Na pitanje da li im je motiv da prekinu neuspjeli niz pobjede nad Zrinjskim, Jusufbegović je kazao da njima taj motiv ne treba.

"Mi smo Velež, tu nema šta više da se doda. Veliki smo klub i želimo se tako postaviti u svakoj utakmici. Mi smo dovoljno motivisani i bez protivnika i značaja utakmice jer igramo za klub koji je velik klub", dodao je trener Veleža.

17:40 - Velež kroz ligu ima veoma male šanse izboriti plasman u Evropu. Izabranici Nedima Jusufbegovića trenutno su peti sa 45 bodova koliko ima i šesti Široki.

Željezničar je na mjestu iznad sa 47 bodova, dok je Sarajevo na obećanom trećem mjestu, koje sigurno vode u Evropu sa 49 bodova.

17:35 - Za Velež čitava sezona stati u ovih 90 minuta sa ljutim rivalom, dok će za Zrinjski biti prilika da se sjajna godina kruniše duplom krunom.

17:30 - Poznati su i sastavi timova za koje su se odlučili treneri Nedim Jusufbegović i Krunoslav Renudlić.

Velež: Hadžikić, Zeljković, Pršeš, Hrkač, Anđušić, Šikalo, Haskić, Ćuković, Vehabović, Dejanović, Lauš.

Zrinjski: Marić, Barišić, Ćorluka, Ivančić, Ćuže, Jakovljević, Sučić, Ilinković, Memija, Tičinović i Bilbija.

17:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice finala Kupa Bosne i Hercegovine između Veleža i Zrinjskog. Susret se igra na stadionu Bilino polje u Zenici s početkom u 18:00 sati. Ako je suditi po trenutnoj situaciji, večeras nas očekuje spektakularna atmosfera na stadionu.