Premiership
34

Salah srušio Brentford i ostavio Liverpool u borbi za Ligu prvaka

E. B.
Nogometaši Liverpoola su pobijedili Brentford rezultatom 1:0 u susretu 35. kola engleskog Premiershipa i ostali u utrci za plasman u Ligu prvaka.

Liverpool je dominirao tokom čitavog susreta, a do jedinog pogotka na susretu je stigao u 13. minuti. Fabinho je ubacio loptu s desne strane, Virgil van Dijk je glavom prebacio na drugu stativu, a Mohamed Salah je uz malo poteškoća ubacio loptu u prazan gol.

U 39. minuti mreža Alissona Beckera se zatresla, ali je sudija Anthony Taylor opravdano poništio pogodak zbog ofsajda.

U nastavku susreta bilo je nekoliko prilika pred oba gola, no mreže se nisu više tresle i Redsi su upisali 17.pobjedu ove sezone kojjom su ostali u utrci za plasman u ligu prvaka naredne sezone. No, ekipa sa Anfielda ne ovisi samo o sebi s obzirom da Newcastle i Manchester United imaju po dvije utakmice manje od Redsa.