Kvalifikacije za EP
0

Tok utakmice: BiH - Kosovo 25:18

(Foto: A. K./Klix.ba)
Rukometaši Bosne i Hercegovine i Kosova danas su u Tuzli od 17:00 sati igrali utakmicu četvrtog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti uživo na portalu Klix.ba

60' - Muhović postiže gol za BiH, a Čordalija bilježi četvrtu obdranu. Konačnih 25:18 postiže Hadžić!

56' - Burić postiže pogodak i napokon odlazimo na plus četiri. A onda Mehmedčehajić diže na pet. Ahmetašević je skupio 19 odbrana! Kosovo na koljenima...

55' - Čordalija skida i drugi sedmerac uzastopno.

54' - Tahirukaj postiže 18. pogodak za Kosovo, ali Burić postoiže svoj šesti gol i vraća sve na tri razlike.

51' - Dedaj je sada iskoristio sedmerac, a Hercog s druge strane nastavlja sjajnu seriju u drugom poluvremenu.

49' - Hadžić se sjajno snašao i postiže svoj drugi gol. A vrlo brzo Burić postiže pogodak na +3.

48' - Dobar napad Kosova, a na kraju Tahirukaj postiže gol za 17:15. Vrlo brzo Dedaj zabija novi gol i smanjuje na jedan razlike.

46' - Sedmerac za naš tim koji koristi Vukšić. I dalje čuvamo tri gola razlike.

44' - Jupa postiže gol za Kosova, a onda Hercog nastavlja svoju seriju i drži tri gola prednosti.

41' - Dva vezana gola Hercoga za plus tri. Vrlo važni golovi za naš tim.

40' - Herceg postiže važan pogodak. Sada je 14:12. Ahmetašević je u međuvremenu skupio 14 odbrana.

39' - Loši trenuci za naš tim. Ramadani postiže novi pogodak i smanjuje na 13:12.

38' - Hadžić zabija svoj prvi pogodak i vraća na tri gola prednosti. S druge strane, uzvraća Ramadani.

37' - Bošković igra katastrofalnu utakmicu. Ništa ne može da pogodi. Kosovo se vraća u igru.

36' - Tahirukaj ponovo smanjuje, ali Burić svojim četvrtim golom vraća na 12:9. Tahirukaj ulazi u seriji i postiže još jedan pogodak.

32' - Panić svojim četvrtim golom otvara drugo poluvrijeme, ali brzo uzvraća Dedaj za 11:8.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme!

30' - Poluvrijeme u Mejdanu! Imamo prednost od tri razlike najviše zahvaljujući sjajnom Ahmetaševiću.

30' - Treći gol za Burića i ponovo se vraćamo na maksimalnih tri gola razlike.

29' - Sjajan pogodak Panića koji svojim trećim pogotkom ponovo vraća na dva gol aprednosti 9:7.

26' - Mučimo se u napadu, ali sjajni Ametašević koji je skupio 11 odbrana drži naš tim u vodstvo.

24' - Spava naša odbrana pa Taci postiže pogodak za 8:7.

23' - Dedaj je sada smanjio na 7:6, ali odmah brzo uzvratio Vukšić.

22' - Nakon dužeg perioda bez pogodaka, Gjuka postiže gol i smanjuje na 7:5.

20' - Prvi time-out na današnjem susretu. Na golu Kosova se razbranio i Beriša koji je skupio šest odbrana. Ahmetašević ima 10 odbrana.

18' - Ponovo imamo tri gola prednosti nakon što se u strijelce upisao Mehmedčehajić.

17' - Ahmetašević je upisao i devetu odbranu, ali Dedaj uspijeva smanjiti rezultat na 6:4.

14' - Prvi put imamo tri gola prednosti nakon što je Panić postigao svoj drugi gol.

13' - Burić postiže svoj drugi pogodak i vraća prednost na dva gola razlike.

11' - I Beriša dobro brani na drugoj strani, a Gjuka smanjuje na 4:3.

9' - Burić postiže četvrti pogodak za BiH. Prvi put imamo dva gola prednosti. Rezultat je 4:2. Ahmetašević je već skupio sedam odbrana.

9' - Davidović postiže svoj prvi pogodak za 3:2. Igrači Kosova nemaju rješenja za Ahmetaševića koji je skupio već šest odbrana.

7' - Sada je 2:2 nakon što je dosta lagan pogodak postigao Tahirukaj. Ahmetašević je nakon toga već skupio četiri odbrane.

4' - Ponovo dolazimo u vodstvo, ovaj put je strijelac Bošković. Ahmetašević je već skupio dvije odbrane.

3' - Imamo prvi gol na utakmici. Pogodio je Panić, a odmah uzvraća Dedaj.

2' - Nova dva promašaja, promašio je Panić i s druge strane Gjuka.

1' - Počela je utakmica! Kosovo je imalo prvi napad, ali je Dedaj promašio.

16:55 - U toku je intoniranje himni. Prvo se izvodi himna Kosova, zatim himna Bosne i Hercegovine.

16:50 - I danas će naša selekcija imati lijepu podršku budući da se u Mejdanu već skupilo nekoliko hiljada bh. navijača.

16:45 - Na press-konferenciji uoči ovog susreta medijima su se obratili pomoćnik selektora Damir Doborac i reprezentativac Senjamin Burić.

"Što je najbitnije svi smo zdravi i spremni za utakmicu. Analiziramo utakmicu iz Prištine s akcentom na našu igru. Imali smo samo jedan zajednički trening pred put u Prištinu, prezadovoljni smo pobjedom. Reprezentaciju Kosova ne smijemo potcijeniti jer su oni dugo na okupu što se i vidjelo u prvoj utakmici. Osvojili smo dva važna boda i sutra moramo ponoviti igru u odbrani, a nadam se da ćemo biti slobodniji u toj tranziciji ili u ofanzivnom dijelu", rekao je Doborac.

16:40 - U srijedu su reprezentativci BiH u Prištini upisali pobjedu rezultatom 25:22, a u ovoj grupi su još Slovenija i Crna Gora.

Plasman na Evropsko prvenstvo osigurat će po dvije prvoplasirane reprezentacije iz svake od osam kvalifikacionih grupa te četiri najbolje trećeplasirane selekcije.

Slovenija vodi u našoj grupi sa šest bodova, Crna Gora ima četiri, BiH dva, dok je Kosovo bez bodova.

16:35 - Selektor Irfan Smajlgić je u odnosu na meč u Prištini (u srijedu smo slavili 25:22) napravio dvije izmjene u sastavu. U sastavu su Luka Knežević i Adin Faljić.

Sastav naše selekcije za meč protiv Kosova: 2. Milan Vukšić, 5. Mirko Herceg, 8. Senjamin Burić, 9. Adi Mehmedćehajić, 10. Marko Panić, 14. Mirsad Terzić, 15. Adin Faljić, 16. Admir Ahmetašević, 20. Luka Knežević, 21. Nedim Hadžić, 24. Vladan Lončar, 27. Bekir Čordalija, 32. Vlado Draganić, 34. Marko Davidović, 57. Mladen Bošković i 80. Amir Muhović.

16:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice četvrtog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo između Bosne i Hercegovine i Kosova.