283

Pogledajte izvrsno otvaranje meča: Hrvati poveli uigranom akcijom, Maroko odmah odgovorio

D. P.
Hrvati su prvi imali razlog za slavlje (Foto: EPA-EFE)
Otvaranje utakmice za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu između Hrvatske i Maroka bilo je fantastično, a gledatelji su mogli vidjeti dva pogotka u prvih devet minuta.

Inicijativu na startu meča iskoristila je Hrvatska koja je došla u vodstvo nakon impresivne uigrane akcije iz prekida.

Luka Modrić je izveo slobodan udarac za Ivana Perišića koji glavom odigrava povratnu loptu. Na nju je natrčao Joško Gvardiol i zakucao je u mrežu Marokanaca te tako krunisao izvrsne nastupe na Mundijalu u Kataru.

Gol Gvardiola pogledajte ovdje.

No, uslijedio je brz odgovor, gotovo na identičan način, također nakon slobodnog udarca.

Hakim Ziyech je izveo slobodan udarac, odbrana Hrvatske je reagovala "uspavano", a lopta je došla do usamljenog Achrafa Darija koji pogađa glavom za 1:1.

Gol Darija pogledajte ovdje.

Sudeći po startnim minutama utakmice, čini se da bi mogli gledati jednu od najuzbudljivijih utakmica na ovom Svjetskom prvenstvu. Nadamo se da će se nastaviti ovako.