Svjetsko prvenstvo
41

Tok utakmice: Maroko - Portugal 1:0

H. H.
U okviru četvrtfinala Svjetskog prvenstva igrala se utakmica između Maroka i Portugala (1.0), a tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Maroko - Portugal 1:0 (En Nesyri 42')

90+6' - Stopostotna šansa za Maroko! Aboukhlal je izašao sam pred Costu i promašio!

90+3' - Crveni karton za Maroko! Cheddira je dobio dva brza žuta kartona.

90+1' - Sjajna šansa za Ronalda koji je šutirao iz prve, ali Bounou izvanredno brani.

90' - Igrat će se još osam minuta sudijske nadoknade.

83' - Kakva odbrana Bounoua! Felix je izvanredno šutirao, ali marokanski golman je izvadio loptu ispod prečke.

80' - Portugal je bez prave ideje, a vrijeme curi.

71' - Već je 71. minut i sve je manje vremena za Portugal, a ni ulasci Ronalda, Leaoa i Cancela nisu promijenli mnogo toga.

63' - Odlična šansa za Portugal! Bruno Fernandes je šutirao sa 18 metara, ali lopta je otišla tik preko prečke.

55' - Veliki hendikep za Maroko! Saiss se povrijedio i sa suzama u očima napustio je teren. Tri od četiri standardna defanzivca Maroka su sada van stroja.

51' - Ronaldo je ušao u igru.

49' - Velika šansa za Maroko! Ziyech je iz slobodnog udarca silovito šutirao, Costa odbija do jednog igrača Maroka, ali lopta ga je pogodila i odlazi pored gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

Maroko - Portugal 1:0

45'+2 - Opasna kontra Maroka, imali su situaciju četiri na dva, ali nisu se najbolje snašli.

45' - Prečka za Portugal! Bruno Fernades je sjajno šutirao, ali je prečka spasila Marokance!

42' - GOOOOOOOOOOOL! En Nesyri je nadskočio Costu i glavom je pogodio za 1:0.

39' - Felix je ponovo šutirao, ali preko gola.

35' - Dobra akcija Maroka poslije koje je Amallah šutirao lijevom nogom iz prve, ali pored gola. Zatim je šutirao i Boufal, ali Costa je lagano odbranio.

31' - Joao Felix je nezgodno šutirao, lopta je pogodila jednog Marokanca i zamalo završila u golu.

30' - Igra se uglavnom na sredini terena, oprezno i vrlo disciplinovano.

21' - Ritam utakmice je dobar, ali i dalje nema golova.

13' - Šutirao je Ruben Neves, ali Marokanci to blokiraju.

11' - Očekivano, Portugal ima više loptu u svom posjedu i više napada.

6' - Sada je prijetio i Maroko! Nakon kornera En Nesyri je bio sam, ali je glavom šutirao preko gola.

5' - Prva velika šansa za Portugal! Joao Felix je sjajno šutirao glavom, a Bounou dobro odbranio i izbacio loptu u korner.

1' - Počela je utakmica.

15:55 - U toku je intoniranje nacionalnih himni, a glavni sudija je Argentinac Facundo Tello.

15:50 - Pobjednik ovog duela u polufinalu će igrati protiv boljeg iz susreta između Engleske i Francuske koji se igra večeras.

15:45 - Marokanci su značajno oslabljeni neigranjem Mazraouija i Aguerda, koji su bili neizostavni dio odbrane.

15:40 - Marokanci su već napravili ogroman posao plasmanom u četvrtfinale pobjedom nad Španijom, no žele otići još korak dalje i boriti se za medalje i na taj način ispisati historiju afričkog nogometa. No, večeras će imati izuzetno težak zadatak s obzirom na snagu Portugala.

15:35 - Poznati su i sastavi timova, a svakako je najveća vijest da je Cristiano Ronaldo ponovo izostavljen iz prvog tima iako se posljednjih dana u portugalskim medijima digla velika "frka" oko njegovog statusa u ekipi.

Fernando Santos se u vrhu napada odlučio za Goncala Ramosa koji je protiv Švicarske postigao hat-trick.

Maroko: Bounou, Hakimi, El Yamiq, Saiss, Attiat- Allah, Amrabat, Ounahi, Amallah, Ziyech, En Nesyri, Boufal.

Portugal: Diogo Costa, Dalot, Pepe, Rúben Dias, Guerreiro, Neves, Otávio, Bernardo Silva, Bruno Fernandes, João Félix, Gonçalo Ramos.

15:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos utakmice četvrtfinala Svjetskog prvenstva u kojoj se od 16 sati sastaju reprezentacije Portugala i Maroka.