Svjetsko prvenstvo
3

Tok utakmica: Gana - Urugvaj 0:2; Portugal - Južna Koreja 1:2

H. H.
U okviru grupe H igrale su se dvije utakmice posljednjeg kola grupne faze Svjetskog prvenstva, a oba duela u tekstualnom prijenosu mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Grupa H:

Gana - Urugvaj 0:2 ( De Arrascaeta 26', 32')

Portugal - Južna Koreja 1:2 (Horta 6' / Kim Young-Gwon 27', Hee-Chan Hwang 90+2')

Standings provided by Sofascore

Kraj utakmice

90+7' - Čini se da je sve gotovo, nema više vremena za Urugvaj.

90+3' - Urugvajci traže penal, ali nema ga, iako je Cavani sapleten u kaznenom prostoru.

Južna Koreja je pobijedila Portugal 2:1. Čeka se kraj na utakmici Uruvaj - Gana gdje se igra osam minuta nadoknade.

90+2' - GOOOOOOOOOOOL! Hee-Chan Hwang postiže gol za vodstvo Južne Koreje 2:1 i rezultat koji ih trenutno vodi dalje.

90' - Šest minuta nadokande na susretu između Portugala i Južne Koreje.

82' - Gana je ima dvije dobre šanse da smanji, ali sjajno brani Rochet.

82' - Sedam minuta je razlike između dvije utakmice.

76' - Sve je manje vremena za Južnu Koreju, ali i dalje im je potreban samo jedan gol za prolazak prema trenutnim rezultatima.

65' - Ronaldo je izašao van igre i nije naročito zadovoljan zbog toga.

59' - Nunez je pao u kaznenom prostoru, ali nakon pregleda VAR-a nema penala za Urugvaj.

55' - Nema zasada pravih šansi na otvaranju drugih poluvremena.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na susretu između Portugala i Južne Koreje, a s nekoliko minuta razmaka i utakmica između Gane i Urugvaja.

Kraj prvih poluvremena

Prema trenutnim rezultatima dalje pored Portugala ide Urugvaj, ali u slučaju da Južna Koreja povede 2:1, azijska selekcija bi priredila senzaciju i prošla dalje.

42' - Dobra šansa za Ronalda! Glavom je šutirao nakon odbijene lopte, ali bila je to isuviše teška pozicija da bi pogodio.

32'- GOOOOOOOOOOL! De Arrascaeta postiže drugi gol za veliko vodstvo Urugvaja 2:0, koji ovim rezultatom ide dalje.

Portugal - Južna Koreja 1:1 (Kim Young-Gwon 27 ' / Horta 6')

27' - GOOOOOOOOOOOL! Kim Young-Gwon je izjednačio na 1:1. Nakon kornera lopta se odbila do njega, a sa pet metara nije mu bilo teško da poravna.

Gana - Urugvaj 0:1 ( De Arrascaeta 26')

26' - GOOOOOOOOOOL! De Arrascaeta je doveo Urugvaj u vodstvo. Suarez je šutirao, a nakon odbijene lopte De Arrascaeta je iz blizine pogodio.

23' - Stopostotona šansa za Urugvaj! Nunez je izašao sam pred golmana i prebacio ga, ali sa gol-linije izbio je jedan igrač Gane.

21' - Jordan Ajew je promašio penal za Ganu! Rochet ga je pročitao i odbranio.

Promašeni penal budi uspomene na 2010. godinu i nesretno ispadanje afričke selekcije u borbi za polufinale Svjetskog prvenstva.

Podsjetimo, tom prilikom Luis Suarez odbranio je rukama udarac Gane za prolaz u polufinale, nakon čega je Asamoah Gyan promašio penal i Urugvaj je prošao dalje.

18' - Penal za Ganu! Nakon pregleda VAR-a sudija je pokazao na bijelu tačku.

15' - Šansa za Portugal! Dobar udarac Cancela iskosa odbranio je golman Južen Koreje.

10' - Na utakmici između Gane i Urugvaja za sada nema pravih šansi.

Portugal - Južna Koreja 1:0 (Horta 6')

6' - GOOOOOOL! Portugal vodi, a strijelac je Horta. Nakon dobre akcije po desnoj strani, krilini napadač Brage je natrčao na povrtanu loptu i zatresao je mrežu

1' - Počele su utakmice.

15:53 - Ekipe izlaze na teren na oba susreta i u toku je intoniranje himni.

15:45 - U istom terminu sastaju se Portugal i Južna Koreja. Cristiano Ronaldo i družina već su osigurali prvo mjesto, dok je susret bitan Korejancima koji planiraju plasman u nokaut-fazu i potrebna im je pobjeda.

15:40 - Program počinje s dvije utakmice u 16 sati, a najviše pažnje privlači okršaj Gane i Urugvaja, meč koji budi uspomene na 2010. godinu i nesretno ispadanje afričke selekcije u borbi za polufinale Svjetskog prvenstva.

Selekcija Gane traži "osvetu" za taj događaj, a kako se Urugvaj nalazi u nezavidnoj situaciji i posljednji je u grupi, velike su šanse da se oprostimo od još jednog favorita iz sjene, selekcije koja je s ogromnim ambicijama stigla u Katar.

15:35 - Poznati su sastavi za oba duela:

Gana: Ati-Zigi; Seidu, Baba, Salisu, Amartey; Partey, Samed; Kudus, A. Ayew, J. Ayew; Williams.

Urugvaj: Rochet; Valera, Giminez, Coates, Olivera; Pellistri, Valverde, Bentancur, De Arrascaeta; Suarez, Nunez.

Portugal: Diogo Costa, Dalot, Pepe, Antonio Silva, Cancelo, Neves, Matheus Nunes, Vitinha, Joao Mario, Ricardo Horta, Ronaldo.

[TWITTER]1598685710692786177[/TWITTER]

Južna Koreja: Seung-gyu, Moon-hwan, Young-gwonm, Kyung-won Kwon, Jin-su, In-beom Hwang, Jung, Kang-in Lee, Jae-sung Lee, Son, Cho.

15:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos utakmica posljednjeg kola grupe H. Sastaju se Gana i Urugvaj te Portugal i Južna Koreja.