16

Tok utakmice: BiH - Francuska 68:81

D. P.
Sretno, BiH! (Foto: FIBA) (Foto: Klix.ba)
Od 14:30 u Lanxess dvorani u Kelnu igra se utakmica četvrtog kola Evropskog prvenstva između Bosne i Hercegovine i Francuske. Ovaj meč, u kojem možemo ovjeriti plasman u nokaut fazu, možete pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.
FT - Kraj utakmice! Poraz BiH, iako smo odigrali odličan meč do nekoliko minuta prije kraja. Čestitke na svemu dobrom što smo uradili danas, a sutra protiv Litvanije idemo po prolaz u nokaut fazu Eurobasketa

40' - Musa pogađa dva slobodna bacanja. Sada je 12 razlike za Francuze koji se bliže pobjedi.

40' - Stao nas je šut u završnici i Francuzi će pobijediti. Imaju 11 poena razlike.

38' - Roberson nije pogodio trojku, a na drugoj strani zakucava Tarpey za devet razlike. Sve manje šansi za reprezentaciju BiH.

37' - Fourniera je krenuo šut. Sada Francuzi imaju sedam poena prednosti, a isključen je kapiten Miralem Halilović nakon pete lične greške.

36' - Sjajni poeni Robersona. Fantastičan prodor i rezultat je 65:68.

36' - Četiri vezana poena Francuza i sada imaju pet poena prednosti. Yabusele je zakucao, a mi imamo time-out.

36' - Gobert je blokirao Musu, ali su poeni jer je bila silazna putanja. Jedan razlike je za Francusku (63:64).

35'- Yabusele pogađa i tri poena razlike je za Francusku. Sada mali pad, ali je razlika na samo jednom posjedu.

34' - Osmi vezani poen raspucanog Nurkića za našu reprezentaciju. Idemo se sada odbraniti.

34' - Nova trojka raspucanog Nurkića. Imamo dva poena razlike.

33' - Trojkaaaaa Nurkića! Nažalost odgovorili su Francuzi.

32' - Francuzi pogađaju zakucavanjem Tarpeya i sada imamo veliku rezultatsku neizvjesnost. Selekcije se smjenjuju u vodstvu.

31' - Idemooooooo! Roberson trojkom otvara posljednju dionicu i BiH je napravila nevjerovatan preokret i ima vodstvo od pola koša razlike.

30' - Fantastični poeni Halilovića! Samo dva razlike na kraju treće dionice.

29' - Još jedna dobra odbrana. Atić je ukrao loptu i izborio slobodna bacanja te na kraju oba pogodio.

28' - Sada i poeni Atića. Odlična igra BiH u posljednje dvije minute i uhvatili smo priključak. Sasvim očekivano, francuski selektor tražio je time-out.

27' - Nurkić siguran s linije slobodnih bacanja. Vraćamo se polako.

26' - Nakon duže pauze konačno poeni. Halilović je zakucao i vratio prednost Francuza na 10 poena.

25' - Napravili smo seriju grešaka i poklanjamo loptu iz napada u napad. Francuzi dolaze na plus 12 i selektor Bećiragić traži novi time-out.

24' - Mnogo grešaka naših u napadu, ali imamo sreće. Vratila se lopta Atiću u dva navrata tokom jednog napada. Idemo vezati nekoliko poena!

23' - Fantastična blokada Atića, a u nastavku zakucava Halilović za naznake povratka. Bravo!

22' -Više od minute nije bilo poena ni na jednoj ni na drugoj strani. Prve poene u drugom poluvremenu upisao je Kamenjaš, ali su uzvratili Francuzi brzim košem.

21' - Počelo je drugo poluvrijeme! Želimo mnogo sreće našim košarkašima.

Poluvrijeme je u Kelnu. Postavlja se pitanje da li se možemo vratiti. Ukoliko bi popravili skok u defanzivi i počeli koristiti greške Francuske, to ne bi bilo nemoguće.

20' - Kraj prvog poluvremena. Francuzi vode rezultatom 44:34 nakon bizarne sudijske odluke i tehničke greške koja nam je dosuđena u napadu.

19' - Roberson prekida "post" naših igrača u napadu. Minut do kraja poluvremena rezultat je 34:41.

19' - Albicy prvom trojkom na današnjem meču donosi najveću prednost za Francuze od devet razlike. Nadamo se brzim poenima i povratku.

18' - Fournier pogađa lako polaganje nakon kontre, a Lazić pravi faul za dodatno slobodno bacanje. Srećom, promašio je.

17' - Gobert siguran samo jednom sa slobodnih bacanja. Rezultat je 32:36.

16' - Kamenjaš pogađa jedno od dva slobodna. Tri razlike i napad za Francuze na nešto više od tri minute do kraja poluvremena.

16' - Skok u defanzivi nam je jako loš. Francuzi promašuju, ali dolaze do popravnih šansi i evo sada je Fournier pogodio trojku za plus četiri.

15' - Yabusele pogađa drugu trojku zaredom za reprezentaciju Francuske. Uzvraća Nurkić odličnim prodorom.

14' - Velika borba u ovim trenucima. Huertel je pogodio trojku za poravnanje, a na drugoj strani Vrabac promašuje šut za tri poena.

13' - Francuzi sa slobodnih bacanja dolaze na minus jedan, ali Nurkić zakucava i vraća tri za naš tim.

12' - Fantastična igra BiH u ovom trenutku. Poeni Atića, a onda i Halilovića za plus pet.

12' - Namjerna za Francuze. Napravili smo sjajnu odbranu i Francuzi nad Atićem prave nesportsku grešku.

12' - Lijepi poeni Atića. Sada je vezao dva precizna šuta i vodimo 23:22.

11' - Huertel trojkom otvara drugu četvrtinu. Francuzi imaju tri poena razlike, ali na sreću sada je Atić smanjio na 21:22.

Kraj prve četvrtine! Rezultat je 19:19.

10' - Okobo hvata ofanzivni skok i donosi prednost Francuskoj.

10' - Musa precizan s oba slobodna bacanja. Imamo vodstvo od pola koša razlike.

10' - Musa ima dva slobodna bacanja za vodstvo u finišu prve četvrtine.

Nurkić nakon što ga je udario Yabusele

9' - Faul u napadu nakon žestokog udarca kojeg je u lice dobio Nurkić. Sudije gledaju snimak kako bi procijenili situaciju.

8' - Musa sjajnim prodorom prekida seriju BiH bez poena. Ne smijemo dozvoliti da se Francuzi odlijepe. Do kraja prve četvrtine ostalo je minut i 15 sekundi.

6' - Francuzi promašuju mnogo i to je dobro, ali to ne koristimo u napadu.

6' - Promašili smo dvije trojke u jednom napadu. Prvo Nurkić, a onda i Musa. Ipak, nema razloga za žurbu jer su i Francuzi promašili.

4' - Musa prvim poenima i trojkom donosi BiH četiri poena razlike. Bravo!

3' - Koraci Yabuselea. Imat ćemo napad da se dodatno odlijepimo i malo učvrstimo prednost na samom startu.

3' - ROBERSOON! Ponovo trojka naturalizovanog Amerikanca.

2' - Gobert pogađa trojku, a u narednom napadu na 5:5 poravnava lijepo kapiten BiH Miralem Halilović.

1' - Fantastična trojka Robersona na startu, a u drugom napadu Robert pogađa polaganje. Rezultat je 3:2 za našu selekciju.

1' - Počela je utakmica! Sretno Bosno i Hercegovino, sretno naši košarkaši.

14:28 - Da ponovimo, pobjeda reprezentaciju BiH sigurno vodi u nokaut fazu Eurobasketa. Naredna runda je osmina finala.

14:25 - Igrači obje selekcije su izašli na parket i u toku je intoniranje himni Francuske, a onda i BiH.

14:21 - Arbitri današnje utakmice su Marius Ciulin (Rumunija), Ilias Kounelles (Kipar) i Georgios Poursanidis (Grčka).

14:14 - Velika zvijezda reprezentacije Francuske Rudy Gobert najavljuje pohod na osvetu za poraz u Skenderiji prije desetak dana.

"Nedavno smo izgubili od BiH u Sarajevu i znamo šta trebamo popraviti za ovaj meč. Nisam gledao meč BiH protiv Slovenije jer smo i mi igrali svoju utakmicu, ali sam svakako obratio pažnju. Izgleda kao iznenađenje, ali uopšte nije, i mi smo igrali protiv njih, oni igraju s puno srca i neće biti lagano za nas. Nurkić je najbolji igrač te reprezentacije, ali i ostali momci igraju jako dobro. Dat ćemo sve od sebe i očekujem veliku i tešku borbu", rekao je Gobert.

14:11 - Navijači reprezentacije BiH već više od sat vremena okupljaju se ispred Lanxess Arene u Kelnu. S obzirom na to da je radni dan, podrška neće biti kao protiv Slovenije, ali će svejedno košarkaši BiH imati pozitivne impulse s tribina.

14:07 - "Sigurni smo da će oni ući sa 120 posto u utakmicu. Sada nemamo punu Skenderiju iza nas, ali istovremeno je igra i forma naše ekipe u usponu. Vidjet ćemo da li će to biti dovoljno. Nadam se pobjedi, kojom bismo se nagradili za sve što smo dosad uradili", kaže selektor Adis Bećiragić za KS BiH.

14:07 - Francuzi će sigurno željeti revanš za neočekivan poraz od prije dvije sedmice u Sarajevu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, a najveća opasnost nam prijeti od NBA zvijezde Rudyja Goberta koji će voditi bitku pod košem s Jusufom Nurkićem.

14:07 - Nakon spektakularne pobjede nad Slovenijom, naša reprezentacija ima dvije pobjede i jedan poraz u tri meča na Eurobasketu. To znači da nam je još jedan trijumf potreban da bi i matematički osigurali plasman u nokaut fazu smotre najboljih na Starom kontinentu.

14:07 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos utakmice četvrtog kola Eurobasketa između BiH i Francuske. Susret počinje u 14:30.