Tok utakmice: BiH - Francuska 96:90

H. H.
Detalji s utakmice između BiH i Francuske (Foto: T. S./Klix.ba)
(Foto: T. S./Klix.ba)
Košarkaška reprezentacija BiH u dvorani "Mirza Delibašić" u Sarajevu igrala je utakmicu drugog kola druge runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv selekcije Francuske (96:90), a tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

BiH - Francuska 96:90

Drugi produžetak

5' - SVE JE GOTOVO!

5' - Trojka Lazića za velikih +6. Ostale su još 23 sekunde.

5' - Poeni Kamenjaša, idemo na +3. Sada smo se odbranili, sad ili nikad!

4' - Francuzi ne koriste napad, ali i mi uzvraćamo istom mjerom. Sada zakucava Poirer za 91:90. Minuta i 17 sekundi do kraja.

3' - Roberson pogađa za novo vodstvo 89:88, a Francuzi prave korake u narednom napadu. Roberson potom pogađa dva slobodna bacanja za +3 (91:88).

2' - Yabusele postiže samo jedan poen sa slobodnih bacanj, a potom Sulejmanović ne pogađa (87:88).

2' - Sulejmanović je izjednačio na 87:87. Napominjemo da igramo bez Nurkića koji je zaradio pet ličnih grešaka.

1' - Guerschon Yabusele pogađa za vodstvo Francuza, ali Halilović odmah poravnava. U narednom napadu Okobo postiže Koševe za Francusku.

Prvi produžetak

5' - Gleda se snimak, čini se da je Gobert napravio faul u napadu. Imamo dvije i po sekunde za šut. Musa ne pogađa i idemo u drugi produžetak.

5' - Promašili smo trojku, Francuzi imaju napad za pobjedu.

5' - Veliki promašaj Muse, a Gobert poravnava na 83:83. Ostalo je još 30 sekundi, imamo napad nakon time-outa.

5' - Gobert je fauliran, a Nurkić mora vani zbog petog prekršaja. Francuski centar potom postiže koševe sa slobodnih bacanja. Minuta je do kraja (83:81).

4' - Gobert ne pogađa, ali Musa poentira za velikih +4. Ostala je jedna minuta i 19 sekundi do kraja. Ponovo imamo sve u svojim rukama.

3' - Guerschon Yabusele pogađa trojku za Francusku (81:79).

2' - Težak promašaj Francuza, a evo sada poena Nurkića sa slobodnih bacanja (81:76).

1' - Roberson pogađa trojku za 79:76.

Četvrta četvrtina

b>40' - Izgubili smo loptu nakon čega Fournier pogađa za produžetke. Nevjerovatno šta se desilo. Imali smo sve u svojim rukama i naivno izgubili loptu.

40' - Faul nad Gegićem, 14 sekundi je do kraja.

40' - Fournier pogađa jedno slobodno bacanje, a potom Musa promašuje kontru. Gobert pravi faul u napadu 24 sekunude do kraja! Nalazimo se pred velikom pobjedom.

39' - Evan Fournier pogađa oba slobodna bacanja (76:73), a onda Nurkić gubi loptu minutu i 14 sekundi prije kraja.

38' - Heurtel pogađa trojku i vraća Francuze u igru, ali sjajni Nurkić postiže dva poena za 76:71.

37' - TROJKA Gegića! Imamo +6. Kakva borba i podrška sa tribina.

36' - Musa pogađa! Jako bitni koševi! Ali, Thomas Heurtel uzvraća (71:68).

35' - Fournier pogađa trojku i smanjuje na 69:63. Potom Nurkić ne pogađa trojku, a raspoloženi Fournier postiže novu za 69:66.

35' - Roberson ne pogađa trojku, ali i Francuzi prave faul u napadu. Nurkić pogađa! Vodimo 69:60!

34' - Nurkić postiže svoj 15. poen i vodi nas na +7.

33' - Namjerna lična greška za Atića. Francuzi potom postižu dva poena sa slobodnih bacanja. Fournier u novom napadu postiže trojku (65:60).

33' - Promašaj Francuza, a potom Nurkić monstruozno zakucava. Strašno! (65:55).

32' - Okolo postiže nove poena za Francusku, ali evo i poena Nurkića (63:55).

31' - Vincent Poirier pogađa za goste, ali sjajni Kamenjaš uzvraća (61:53).

Treća četvrtina

30' - Nova greška Francuza, Gegić zakucava za 59:51! Primili smo samo pet koševa u ovom periodu igre.

29' - Kakvu odbranu igramo u nastavku, Francuzi nemaju rješenja. Fenomenalna asistencija Kamenjaša za Halilovića, vodimo 57:51!

28' - Musa ne pogađa slobodno bacanje, a potom Gegić pogađa preostala dva (55:51).

27' - Faul u napadu Francuske. Nažalost, Halilović je izblokiran u našem napadu. Griješe zatim gosti po ko zna koji put u trećoj četvrtini, a potom dobivaju tehničku!

26' - Skenderija je na nogama! Kamenjaš pogađa za vodstvo 53:51.

25' - Francuzi ne mogu ništa pogoditi u ovim trenucima, a Gegić poravnava na 51:51.

24' - Halilović krade loptu i zakucava (49:51). Vratili smo se u meč, Francuzi traže time out.

23' - Lazić pogađa trojku i smanjuje na 51:46. Francuzi potom ne koriste dva napada, a Musa poentira za 51:47.

22' - Evan Fournier pogađa troujku, ali odmah i Robesron pogađa trojku za naš tim.

21' - Počelo je drugo poluvrijeme. Lazić pogađa jedno slobodno bacanje i smanjuje na 46:39,a na drugoj strani poentira Timothe Luwawu-Cabarrot.

Druga četvrtina

20' - Nova izgubljena lopta i poeni na drugoj strani Goberta za 44:38. Nakon toga ponovo griješimo, a Tarpey pogađa za 46:38 nakon prvog poluvremena.

19' - Atić promašuje trojku, a Heurtel sjajno pogađa za +4 gostiju.

18' - Fournier novom trojkom poravnava na 38:38., a zatim i Heurtel pogađa za prvo vodstvo Francuza 40:38.

17' - Gobret je zakucao za 36:35, ali ponovo Musa vraća +3.

16' - Evan Fournier pogađa trojku za izjednačenje, ali odmah istom mjerom uzvraća Musa (36:33).

15' - Terry Tarpey smanjuje na 33:27. Ne možemo ništa pogoditi u ovim trenucima. Ide sada trojka Yabuselea za 33:30.

14' - Nismo iskoristili tri napada u jednoj akciji, šteta. Gobert je pogodio dva slobodna bacanja za 33:21. Potom Atić gubi loptu, a Terry Tarpey polaže (33:23). Nakon nove greške Guerschon Yabusele je smanjio na -8.

13' - Nurkić je promašio oba slobodna bacanja. M'Baye na drugoj strani koristi jedno i smanjuje na 33:19.

12' - Evan Fournier postiže jedan koš sa slobodnih bacanja. Na drugoj strani spektakularno zakucava Kamenjaš (32:18) koji je tom prilikom nezgodno pao. Biće i dodatno bacanje koje Sulejmanović koristi.

11' - Amath M'Baye poentira uz dodatno bacanje koje koristi (28:17). Kakvo zakucavanje Halilovića na drugoj strani za 30:17.

Prva četvrtina

10' - Jusuf Nurkić! Koš uz slobodno bacanje koje ipak ne pogađa. Njegov osmi poen, večeras je raspoložen.

9' - Elie Okobo pogađa jedno, a potom Isaia Cordinier slobodna bacanja (26:14).

8' - Ne koristimo tri napada u nizu, ali ni Franuczi ne pogađaju. Nurkić potom sjajno skače u napadu i ponetira za 26:11.

7' - Andrew Albicy smanjuje sa slobodnih bacanja na 24:11.

6' - Evo i novih poena Nurkića, vodimo 24:6. Yabusele ipak pogađa trojku i smanjuje.

5' - Nova izgubljena lopta gostiju, Musa zakucava za 22:6!

4' - Francuzi mnogo promašuju i griješe, a koševima Robesrona i Halilovića idemo na ogromnih 20:6.

3' - Kakva trojka Robersona, vodimo 11:2. Francuzi zatim ne koriste napad, a kapiten Halilović poentira ispod koša (13:2).

2' - Lazić i Musa postižu brze poena za 8:2. Sjajno smo otvorili meč.

2' - Kamenjaš pogađa oba slobodna bacanja, ali potom ne koristimo napad. Yabusele potom postiže prve poene za Francuze (4:2).

1' - Rudy Gobert je nezgodno udario Nurkića rukom kojem se odmah ukazala krv na licu. Ipak, naš najbolji košarkaš će moći nastaviti, a dosuđena je namjerna lična greška.

1' - Počela je utakmica. Sretno BiH! Nurkić odmah postiže dva poena u prvom napadu.

19:55 - Sjajna atmosfera vlada u Skenderiji koja je gotovo puna. U toku je intoniranje himni.

19:50 - Centar Portlanda Jusuf Nurkić kazao je da u timu BiH vlada dobra atmosfera uprkos neočekivano slaboj igri u Podgorici.

"Na žalost niko ne želi izgubiti 20 razlike, bilo vani ili kod kuće, ali jednostavno ovo je naša tek treća utakmica od kako smo se sastali. Tek dvije sedmice smo zajedno, još se uigravamo, košarka je timski sport i treba vremena. Nadamo se da ćemo do EP biti spermni i da ćemo ispuniti očekivanja. Prvi put da smo kompletini i zdravi. Dolazi nam druga reprezentacija na svijetu i nadam se da će nam publika biti šesti igrač", rekao je Nurkić.

19:45 - Francuzi će večeras igrati u najjačem sastavu, a najveća opasnost nam prijeti od NBA zvijezde Rudyja Goberta koji će voditi bitku pod košem s Jusufom Nurkićem.

Uz sjajnog centra Utaha, Francuzi imaju još mnogo aduta u večerašnjem meču. Evan Fournier je jedan od najboljih trojkaša svijeta, u ekipi su i euroligaške zvijezde Thomas Heurtel, Guerschon Yabusele, Vincent Poirier... U prošlom kolu snagu Francuske je dobro osjetila Češka koja je "stradala" s 35 razlike i večeras će izabranicima Adisa Bećiragića trebati pravo čudo da upišu trijumf.

19:40 - Selektor Adis Bećiragić i košarkaš Džanan Musa su zatražili podršku navijača koje su razočarali u Podgorici.

"Nadamo se da ćemo utakmicu protiv Francuske igrati pred punom dvoranom, da ćemo igrati puno bolje, agresivnije, sa mnogo većom energijom… Igramo s reprezentacijom koja je jedan od većih favorita za Evropsko prvenstvo i zato vas pozivamo da dođete i da nam pomognete da sa zajedničkom energijom odigramo dobru utakmicu", rekao je Bećiragić.

"Odigrali smo utakmicu kako jesmo u Crnoj Gori. Naravno, razočarani smo jednim dijelom, naučili smo iz grešaka. Očekuje nas sada jako bitna utakmica, protiv jedne od najboljih reprezentacija na svijetu. Francuska dolazi u punom sastavu. Mi se ovih dana pripremamo za to, nadam se da ćemo se predstaviti u boljem svjetlu, da ćemo popraviti greške. Također, nadamo se punoj Skenderiji", poručio je Musa.

19:35 - Naša selekcija je u srijedu doživjela debakl kada je poražena u gostima kod Crne Gore rezultatom 88:69, te će se večeras morati "vaditi" protiv super moćne Francuske.

Pobjeda bi našu selekciju ostavila u utrci za plasman na Mundobasket, dok bismo porazom 99,9 posto izgubili šanse da se iduće godine takmičimo na smotri najboljih svjetskih selekcija u Japanu, Indoneziji i na Filipinima.

19:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice drugog kola druge faze kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u košarci između selekcija Bosne i Hercegovine i Francuske. Susret se igra u dvorani "Mirza Delibašić" u Sarajevu s početkom u 20 sati.