Uživo / Tok utakmice: Slovan - Zrinjski 2:1/ penali (6:5)

Detalji s utakmice između Slovana i Zrinjskog (Foto: HŠK Zrinjski)
Na stadionu u Bratislavi igrao se revanš meč play-offa UEFA-ine Konferencijske lige između slovačkog Slovana i Zrinjskog, a tekstualni prijenos meča mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
Penali:

Slovan - Zrinjski 2:1/ penali (6:5)

Prva serija: - Bilbija pogađa za 1:0. Hrnčar je odmah izjednačio.

Druga serija: - Kamenar je odlično pogodio za 2:1, a Slovenac Medved postiže gol za 2:2.

Treća serija: - Savić je precizan za 3:2, a potom Mustafić pogađa za 3:3.

Četvrta serija: - Maglica postiže gol za vodstvo Zrinjskog 4:3. Abena je izjednačio na 4:4.

Peta serija: - Jakovljević pogađa za 5:4! Ramirez šutira posljednji penal u seriji i pogađa za 5:5.

Šesta serija: - Barišić promašuje, šutirao je preko gola. Kashia ipak promašuje za Slovan, nastavlja se drama.

Sedma serija: - Sada je i Malekinušić šutirao preko gola. Čavrić je siguran i Slovan ide dalje (6:5).

Kraj utakmice

Slovan - Zrinjski 2:1

120 - GOL! Ramirez postiže fantastičan gol škaricama za 2:1 i penale. Nevjerovatno, bukvalno u posljednjim sekundama.

118' - Crveni karton za Kankavu koji je bezobrazno udario Bilbiju! Vrijeme ide, a igrači Zrinjskog znalački čuvaju rezultat.

115' - Još samo pet minuta!

112' - Green je izašao, a Medved je u igri u redovima Slovana.

109' - Slovaci se bore, ali jako teško dolaze pred gol Zrinjskog.

106' - Počeo je drugi produžetak, još samo 15 minuta.

Kraj prvog produžetka

Slovan - Zrinjski 1:1 (Savić 103')

103' - GOOOOOOOOOOOOL! Savić se najbolje snašao nakon odbijene lopte i izjdnačio je na 1:1. Zrinjski ima rezultat koji ih vodi dalje.

101' - Zrinjski je čak nešto "življi" u prvom produžetku.

97' - Igrači oba tima kao da su ostali bez snage, sve više se žale na povrede.

91' - Počeli su produžeci u Bratislavi. Drama u dva čina po 15 minuta, a ako i tada ne bude pobjednika izvodit će se penali.

Slovan - Zrinjski 1:0

Gledat ćemo produžetke u Bratislavi. Zrinjski je u prvom meču također pobijedio 1:0, te će se igrati dodatnih 30 minuta.

94' - Šta je sada promašio Ramirez! Bio je sam pred Čondrićem, ali golman Zrinjskog brani!

90+2' - Žuti karton za Čakvetadzea. Slobodan udarac za Zrinjski i dobra prilika za ubačaj. Ipak. nije bilo opasnosti.

90' - Igrat će se sudijska nadoknada od četiri minute.

87' - Žuti karton za Mandića.

85' - Koškanje na terenu između igrača i dosta nervoze u posljednjim minutama.

81' - Korner za Zrinjski koji se oslobodio pritiska. Ipak, nije bilo opasnosti.

79' - Mandić je zamijenio Ćužea u redovima Zrinjskog.

77' - Opsada gola Zrinjskog traje već nekoliko minuta, ali sve smo bliži produžecima.

73' - Čondrić sjajno brani! Kankava je šutirao s desetak metara, ali golman je spasio Zrinjski.

72' - Velika šansa za Slovan! U posljednji čas Jakovljević je izbacio loptu ispred jednog igrača domaćih.

70' - Memija je šutirao, ali lopta ide pored gola.

Slovan - Zrinjski 1:0 (Ramirez 68')

68' - Gol! Ramirez je postigao gol za 1:0. Samo što je ušao, Venecuelanac je zatresao mrežu na dodavanje Paušeka.

63' - Dvostruka izmjena u Zrinjskom. Janković i Magdić su izašli, a u igri su Malekinušić i Senić.

60' - Još samo pola sata dijeli Zrinjski do plasmana u grupnu fazu Konferencijske lige.

55' - Slovan je izveo korner, ali nema opasnosti.

50' - Pritisak domaćih traje od samog starta drugog dijela, ali Zrinjski se dobro brani.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Umjesto Jukića u igri je Jakovljević, što znači da trener Jakirović definitivno zatvara utakmicu.

Kraj prvog poluvremena

Slovan - Zrinjski 0:0

45+4' - Žuti karton za Jankovića.

45+2' - Velika šansa za Zrinjski! Bilbija je sve sam uradio i šutirao je desnom nogom sa 16 metara, ali lopta je prohujala pored gola.

45' - Ilinković zbog povrede ne može nastaviti utakmicu u redovima Zrinjskog, a zamijenio ga je Kamenar. Igrat će se pet minuta sudijske nadokande.

39' - Velika šansa za Zrinjski! Bilbija je proigrao Jukića koji je bio sam iskosa s lijeve strane, ali je šutirao pored gola.

37' - Nova šansa za Slovan! Sada je Šaponjić zamalo zakasnio na ubačaj s desne strane.

33' - Slovan nastavlja s napadima, ali Zrinjski je jako opasan iz kontri.

29' - Kakva sreća za Zrinjski! Green je nakon kornera šutirao sa pet metara, na gol-liniji lopta je pogodila Memiju!

26' - Nevjerovatno! Kakva šansa prvo za Savića čiji udarac uz dosta muke brani Chavan. Lopta je potom došla do Jankovića, ali ponovo je golman domaćih sjajno odbranio, a zatim je Bilbija izblokiran sa pet-šest metara kada je mreža bila gotovo prazna!

20' - Kakva šansa za Zrinjski! Ćuže je išao sam prema golu, ali sustigao je jedan igrač domaćih i spasio je čist gol. Ovo je morao biti gol.

18' - Slovaci imaju terensku inicijativu što je bilo i očekivano jer jure rezultat.

13' - Moglo je biti opasno po gol Slovaka. Ilinković je iz dobre situacije sa 16 metara šutirao vrlo mlako, ravno u golmana.

11' - Kakva šansa za Slovan! Green je sa osam metara pogodio golmana Čondrića, a zatim je Šaponjić izblokiran gotovo na gol-liniji. Lopta je na putu do gola pogodila Jukića.

8 - Za sada Mostarci više nego dobro stoje na terenu i kontrolišu igru. Možemo biti zadovoljni početkom bh. prvaka.

5' - Prvi opasan napad Zrinjskog. Jukić je bio u dobroj situaciji, ali je izblokiran.

4' - Nema uzbuđenja na samom početku, ali Zrinjski ima veliku podršku od preko 1.000 navijača.

1' - Počela je utakmica u Bratislavi.

20:25 - Sjajna atmosfera vlada na stadionu u Bratislavi, domaći će imati veliku podršku, a ekipe upravo izlaze na teren.

20:20 - Sudijska ekipa u večerašnjem meču dolazi iz Švedske. Glavni arbitar je Mohammed Al-Hakim.

20:15 - Podsjetimo, s obzirom da više ne važi pravilo postignutog gola u gostima, u slučaju da Slovan pobijedi sa jednim pogotkom razlike (1:0, 2:1, 3:2, 4:3...) igrat će se produžeci, a potom i izvoditi penali.

Ukoliko Zrinjski odbrani stečenu prednost, zaigrat će u grupnoj fazi Konferencijske lige, a protivnike će saznati u sutrašnjem žrijebu u Nyonu.

20:10 - Plemići ce u glavnom gradu Slovačke braniti prednost iz prvog susreta od jednog gola razlike. Podsjetimo, u Mostaru je prije sedam dana Nemanja Bilbija postigao jedini pogodak na meču (1:0).

"Vjerujem da možemo proći, ali očekujem drugačiju utakmicu nego u Mostaru. Očekujem da će domaćin krenuti agresivno od prve sekunde. Mi moramo pokazati gard i odlučnost i ne braniti rezultat iz prve utakmice i, ako se tako postavimo, možemo napraviti pozitivan rezultat za nas", rekao je trener Zrinjskog Sergej Jakirović pred polazak u Bratislavu.

20:05 - S druge strane, trener Slovana Vladimir Weiss u ovom meču može računati na najboljeg igrača Juraja Kucku koji je propustio meč u Mostaru.

Slovan Bratislava: Chavan, Medvedev, Kashia, Abena, De Maarco, Kankava, Kucka, Zmrhal, Chakvetadze, Green, Šaponjić.

20:00 - Ako Zrinjski odbrani prednost 1:0 iz prvog susreta postat će prvi bh. klub koji se plasirao u grupnu fazu nekog evropskog takmičenja.

Trener Plemića Sergej Jakirović odlučio se za sljedećih 11 nogometaša:

Zrinjski: Čondrić, Barišić, Savić, Magdić, Ćorluka, Memija, Ilinković, Janković, Ćuže, Jukić, Bilbija.

20:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos revanš utakmice play-offa UEFA-ine Konferencijske lige između slovačkog Slovana i Zrinjskog. Meč se igra na stadionu u Bratislavi s početkom u 20 sati i 30 minuta.