Tok utakmice: Željezničar - Široki Brijeg 1:1

H. H.
Detalji s utakmice između Željezničara i Širokog Brijega (Foto: I. L./Klix.ba)
(Foto: I. L./Klix.ba)
Na stadionu Grbavica u Sarajevu igrao se meč 3. kola nogometne m:tel Premijer lige BiH između FK Željezničar i NK Široki Brijeg (1:1), a tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice

Željezničar - Široki Brijeg 1:1 (Santos 40' / Vukoja 90+5')

90+5' - GOOOOOOOOL! Kakav gol Vukoje. U 95. minuti je postigao sjajan pogodak sa vrha kaznenog prostora za konačnih 1:1.

90' - Igrat će se pet minuta sudijske nadokande.

87' - Cocalić je glavom šutirao nakon kornera, ali preko gola.

85' - Žuti karton za Kosorića.

84' - Velika šansa! Usamljeni Beća je slabo šutirao glavom s pet metara, ravno u ruke Tomića.

82' - Tri izmjena kod Željezničara. Beća, Subašić i Hajdarević ulaze, a izlaze Mekić, Gasal i Štilić.

81' - Sjajna šansa za Štilića! Mekić je proigrao sjajnog veznjaka Plavih, ali Štilić je šutirao vanjskim dijelom kopačke pored gola.

78' - Bliži se finiš susreta, blijeda partija gostiju koji nisu pokazali ništa u dosadašnjem toku susreta.

74' - Konačno dobar napad gostiju. Bagarić je šutirao sa 15 metara, ali Muftić je dobro odbranio.

72' - Kakva šansa za Želju! Nakon kornera sjajno je skočio Hodžić, ali izvanredno brani Tomić.

69' - Haračić je zamijenio Beganovića u sastavu Željezničara.

65' - Veoma nerovozna utakmica s obje strane u ovim trenucima, igra se grubo i s dosta prekida. Požutio je i Hodžić kod Željezničara.

61' - Bura protesta igrača i navijača Željezničara. Tražili su drugi žuti karton za Valenćića nakon faula nad Santosom, ali sudija Bilbija se nije oglasio. Umjesto toga, žuti karton za Beganovića.

59' - Žuti karton za Valenčića u Širokom Brijegu.

57' - Mekić je bio sam na 16 metara, ali je mlako šutirao, ravno u Tomića.

55' - Šiorki Brijeg je izveo korner, ali nije bilo opasnosti. Izmjena i u Želji. Luka Malić je izašao, a u igru ušao Stjepan Vego.

51' - Željo je bolji i na početku drugog poluvremena. Prva izmjena kod gostiju - Taddei je zamijenio Pejića.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Grbavici.

Kraj prvog poluvremena

Željezničar - Široki Brijeg 1:0 (Santos 40')

45' - Žuti karton za Oliveiru u redovima Širokog Brijega.

40' - GOOOOOL! Kakav gol Santosa. Štilić je sjajno ubacio, a Brazilac u punom trku iz voleja pogodio same rašlje za vodstvo Želje 1:0.

38' - Gledamo tvrdu utakmicu koja nije mogla zadovoljiti publiku na tribinama.

33' - Pejić je pokušao iz daljine, ali nije bilo problema za Muftića.

29' - Požutio je Malić u redovima Željezničara.

26' - Sada nešto mirniji period igre, gosti su se oslobodili pritiska.

21' - Željezničar je bolji rival, ali gosti se zasada dobro brane.

16' - Kakva šansa! Santos je probio po lijevoj strani i ušao u šesnesterac, ali je njegov udarac sa sedam-osam metara iskosa sjajno odbranio Tomić.

11' - Prva prijetnja pred golom gostiju, ali Hodžić je izblokiran na pet metara. Nakon drugog kornera ponovo je bilo opasno, ali udarac Kosorića je otišao pored gola.

7' - Žuti karton za Mašića nakon grubog starta na Santosu.

5' - Nema uzbuđenja samom otvaranju susreta, gosti su krenuli ofanzivno.

1' - Počela je utakmica na Grbavici.

18:55 - Lijepa atmosfera vlada na Grbavici, oko 7.000 gledalaca je na tribinama i čeka početak utakmice.

18:50 - Glavni sudija utakmice na Grbavici je Luka Bilbija (Prijedor).

18:45 - Zanimljivo, iz Željezničara se nisu oglašavali pred ovu utakmicu, dok je trener Širokog Brijega Ivica Barbarić rekao:

"Zahvaljujući dobrim igrama Željezničara u uvodna dva kola, očekuje nas pravo nogometno ozračje i ispunjen stadion na Grbavici”, smatra Barbarić i upozorava:

“Njihovi su mladi igrači stasali, pojačani su iskusnim igračima i sada su još kvalitetnija momčad. Ipak, uz maksimalni respekt, tražit ćemo novi pozitivni rezultat.”

18:40 - Širokobiježani su također optimisti uoči današnjeg meča jer su jači s obzirom da su pravo nastupa stekli Cyrille Kpan, Bruno Oliveira, Alisson Taddei, Ivan Pranjić i Mihael Kuprešak, te će konkurisati za sastav, pa nas sigurno očekuje zanimljiva utakmica.

18:35 - Plavi u ovaj meč ulaze s mnogo optimizma nakon pobjede u prošlom kolu u gostima kod Zrinjskog, no i dalje znaju da se ne smiju opustiti s obzirom da su u prvom kolu upravo na Grbavici prosuli bodove protiv Leotara.

18:30 - Poznati su i sastavi timova, a u domaćem sastavu su dvije promjene u odnosu na utakmicu u Mostaru u kojoj je Željo pobijedio Zrinjski 2:1.

Luka Malić će nastupiti umjesto Stjepana Vege, a Hamza Gasal je starter umjesto Sedada Subašića.

Željezničar: Muftić, Malić, Kosorić, Cocalić, Mekić, Gasal, Štilić, Hodžić, Santos, Beganović, Galić.

Široki Brijeg: Tomić, Barišić, Valinčić, Mašić, Vukoja, Kpan, Lukić, Pejić, Ćavar, Kuprešak, De Oliveira.

18:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 3. kola Premijer lige BiH između Željezničara i Širokog Brijega. Susret se igra na stadionu Grbavica u Sarajevu s početkom u 19 sati.