Tok utakmice: Velež - Hamrun Spartans 0:1

H. H.
Detalji s utakmice između Veleža i Hamrun Spartansa (Foto: I. L./Klix.ba)
(Foto: I. L./Klix.ba)
Nogometaši Veleža i Hamrun Spartansa večeras od 20:30 sati na stadionu Grbavica igrali su prvu utakmicu drugog pretkola Konferencijske lige, a tekstualni prijenos susreta mogli ste uživo pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Velež - Hamrun Spartans 0:1

90' - Igrat će se šest minuta sudijske nadoknade.

89' - Gosti sada znalački odugovlače i čuvaju prednost.

84' - Najbolja šansa za Velež u nastavku! Odlično je šutirao Pantelić sa 20-ak metara, ali Bonello je odbranio.

80' - Još jedna izmjena kod Veleža. Džanković je zamijenio Anđušića.

78' - Vehabović je šutirao s distance, ali ravno u golmana gostiju.

77' - Sve je manje vremena za Velež da izjednači.

72' - Još jedna opasna akcija gostiju. Udarac Sowea odbranio je Bogdanović. Hamrun je bolji rival i zasluženo vodi.

70' - Još dvadesteak minuta je do kraja. Velež igra veoma slabo i teško da ovakvom igrom može izbjeći poraz.

62' - Izmjena i kod gostiju, Mousa Sowe je zamijenio Jonnyja.

57' - Dobra šansa za goste! Jonny je iz dobre situacije šutirao glavom pored gola. Nakon toga Amar Osim je izvršio tri izmjene.

Pršeš, Blagojević i Pantelić ulaze, van terena su Zajmović, Hasanović i Pavić.

52' - Rođeni se muče s organizacijom napada i u nastavku.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Grbavici

Kraj prvog poluvremena

Velež - Hamrun Spartans 0:1 (Guillaumier 30')

41' - Šutirao je Halilović s desetak metara, ali bez problema za golmana Hamruna.

37' - Nogometaši Veleža još su u šoku i nikako ne uspijevaju da odigraju neku akciju.

30' - GOL! Hamrun vodi 1:0 nakon prekida. Prvo je Bashike glavom pogodio stativu, a na odbijenu loptu natrčao je Matthew Guillaumier i ubacio je u praznu mrežu.

26' - Kakva šansa za Velež! Odbrana Hamruna je pogriješila, lopta je došla do Hasanovića koji je sa 7-8 metara traljavo šutirao i pogodio je golmana gostiju.

22' - Hamrun ima blagu inicijativu, ali bez pravih prilika. Gosti su se do sada pokazali kao ozbiljan rival i Velež će se morati namučiti da ih izbaci.

17' - Haskić je lukavim udarcem pokušao sa 25 metara iskosa, ali pored gola.

15' - Nešto mirniji period igre na Grbavici, gosti igraju prilično hrabro.

AZ Aalkmar - Tuzla City 1:0

13' - Drugi naš predstavnik Tuzla City igra u istom terminu protiv AZ Aalkmara, a od 13. minute gubi 1:0 golom Dani de Wita iz penala.

8' - Šutirao je i Haskić iskosa s lijeve strane, ali daleko pored gola.

5' - Prva šansa za Velež! Hasanović je snažno šutirao sa 20-ak metara, ali golman gostiju je uz dosta poteškoća odbranio.

2' - Gosti su prvi prijetili. Dodo je istrčao kontru, ali Bogdanović je odbranio njegov udarac iz opasne situacije.

1' - Počela je utakmica na Grbavici.

20:28 - Igrači oba tima izalze na teren, Rođeni imaju zaista gromoglasnu podršku.

20:22 - "Znamo Hamrun iz ove dvije utakmice protiv Alahskerta. To su i najrelevantnije utakmice, tako da, iskreno, nismo ni gledali utakmice koje su igrali prošle sezone. Ovo je svježe i ubjeđeni smo da će igrati u sličnom sastavu kao protiv Alashkerta", kazao je Amar Osim u najavi utakmice.

20:20 - Na stadionu Grbavica vlada dobra atmosfera uoči utakmice 2. kola Konferencijske lige između Veleža i malteškog Hamrun Spartansa, a oko 5.000 navijača napravilo je lijep dekor i izvjesno je da će Rođeni imati veliku podršku.

20:12 - U odnosu na ranije najavljeni sastav, trener Rođenih Amar Osim izvršio je dvije izmjene. Umjesto Đorđa Pantelića, meč od prve minute će započeti Nemanja Anđušić, a umjesto Alena Dejanovića od prve minute igra Dženan Zajmović. Kako saznajemo, u pitanju su povrede.

20:05 - Nakon što su remizirali protiv Posušja u susretu 1. kola Premijer lige BiH, nogometaši Veleža kao osvajači Kupa BiH večeras će početi svoj nastup u UEFA-inoj Konferencijskoj ligi, a oni će igrati susret protiv Hamruna s Malte.

Ovaj tim iznenađujuće je izbacio Alashkert u 1. pretkolu nakon što su u prvom susretu izgubili rezultatom 1:0, da bi u uzvratu odigrali sjajan meč te slavili rezultatom 4:1 i izborili meč s Veležom.

20:00 - Amar Osim je odredio početni sastav Rođenih, u kojem nema velikih iznenađenja, a jasno je da će Mostarci igrati ofanzivno sa željom da dođu do sigurne pobjede.

FK Velež: Bogdanović, Dejanović, Zeljković, Ikić, Pavić, Hasanović, Radovac, Halilović, Ćosić, Haskić, Anđušić.

20:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos prve utakmice drugog pretkola Konferencijske lige između Veleža i Hamrun Spartansa. Susret se igra na stadionu Grbavica u Sarajevu s početkom u 20:30 sati.