Liga nacija
55

Finska bez većih problema pobijedila Crnu Goru i preuzela prvo mjesto u našoj grupi

Nogometaši Finske pobijedili su Crnu Goru u prvom meču 2. kola grupe 3 UEFA-ine Lige nacija B, a konačan rezultat susreta u Helsinkiju bio je 2:0 za domaću selekciju.

Nakon nešto mirnijeg početka utakmice, Finska je pitanje pobjednika ovog susreta riješila faktički u samo sedam minuta.

Prvo je nakon sjajne akcije domaćih igrača Pukki ubacio loptu za Pohjanpala, a on bez većih problema šalje loptu u praznu mrežu, da bi sedam minuta nakon toga nakon ubačaja Lingmana iz slobodnog udarca, isti igrač bio na pravom mjestu i iz voleja pogodio za 2:0.

Nakon drugog gola Finci su se povukli iza lopte i svoju šansu čekali iz kontranapada, a u takvom omjeru snaga Crna Gora nije uspjela napraviti ništa više i na kraju je doživjela prvi poraz u našoj grupi.

Podsjećamo da su Crnogorci u prvom susretu na svom terenu pobijedili Rumuniju sa 2:0, dok je Finska s našom reprezentacijom remizirala rezultatom 1:1 i to nakon što je Prevljak u 93. minuti pogodio za jedan bod Zmajeva.

Naredni susret Finci igraju protiv Rumunije u gostima, dok će Crna Gora na svom terenu dočekati reprezentaciju Bosne i Hercegovine.