Tok utakmice: Željezničar - Široki Brijeg 1:0

D. P.
Padavine su stvorile brojne probleme na stadionu Grbavica (Foto: D. S./Klix.ba)
(Foto: D. S./Klix.ba)
Utakmica 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Širokog Brijega odigrana je u 15 sati na Grbavici, a domaći su slavili rezultatom 1:0. Duel u tekstualnom prijenosu možete pratiti na portalu Klix.ba
FT - Kraj utakmice i polusezone u Premijer ligi BiH. Velika pobjeda Željezničara!

90+2' - Velika nervoza igrača na obje strane. Dogodila se mala gužva i guranje nogometaša, ali se sve završilo bez većeg incidenta.

90' - Tri minute nadoknade i nade da gosti izbjegnu poraz na Grbavici.

89' - Mladom Beći se ukazuje pomoć i čini se da je povrijeđen.

88' - Nekoliko minuta dijeli Željezničar od prve pobjede nad Širokim Brijegom nakon pet godina čekanja.

85' - Llanos je pokušao, ali je njegov udarac izblokiran u korner. Nije bilo opasnosti nakon ubačaja iz ugla.

79' - Nešto više od desetak minuta nade za Širokobriježane. Ipak, gosti ne mogu do šanse u ovim trenucima.

75' - Još jedan zicer za Plave! Mekić je izašao sam pred Miškića, ali je šutirao pored gola.

72' - Sredinom drugog dijela navijači Plavih su ponovo zapalili pirotehniku. Baklje su gorjele većim dijelom prvog poluvremena, a onda su Manijaci napravili još jednu bakljadu u nastavku.

71' - Stopostotna šansa za Željezničar. Velika gužva je nastala u kaznenom prostoru Širokog Brijega nakon kornera, najbliži pogotku bio je Drina čiji je udarac s gol linije izbačen. U pitanju je bio Brekalo.

67' - Gasal je u igri kod Plavih umjesto Zeca.

63' - Odlična šansa za Široki! Mujan je dobio loptu na lijevu stranu, namjestio se na šut, ali je on izblokiran i odlazi pored gola Plavih.

60' - Strijelac gola Subašić izlazi iz igre uz velike ovacije nakon odlične igre, a umjesto njega u igri je Hrelja.

58' - Blaga inicijativa Širokobriježana nakon sat vremena igre. Djeluje da silno žele poravnanje u ovim trenucima, ali do većih prilika gosti ne mogu.

56' - Poigravao se golman domaćih Bender, Blagaić mu je oduzeo loptu, ali nije uspio kazniti grešku čuvara mreže Željezničara.

51' - Najbolji bh. teniser Damir Džumhur bodri Željezničar, a na startu drugog dijela dobio je aplauze navijača domaćeg tima. Kao veliki navijač Plavih, Džumhur često iskoristi priliku da bude gost na Grbavici.

48' - Dobra prilika za Plave. Subašić je prošao i asistirao Zecu, ali je odbrana Širokog odbranila udarac u posljednjem trenutku.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Blagaić je u igri u gostujućem timu umjesto Medića.

HT - Kraj prvog poluvremena na Grbavici, Željezničar zasluženo vodi.

45' - Jedan minut nadoknade prvog dijela.

43' - Navijači Željezničara priredili su pravi spektakl na južnoj tribini Grbavice iako vremenske neprilike im ne idu u prilog.

42' - Pokušao je sada i Crnčević, ali je njegov udarac prošao pored gola Širokog Brijega.

38'- GOOOL! Subašić je s distance šutirao, a lopta je prevarila golmana Miškića i završila u mreži. Može se reći da je to bila loša reakcija golmana Širokog.

35' - Izvrstan prodor Mujezinovića koji se namjestio i šutirao lijevom nogom, ali je ponovo Miškić sjajno intervenisao i spasio Široki Brijeg.

33' - Iako su uvjeti prilično teški, gledamo odličnu utakmicu na Grbavici.

30' - Mekić je pogodio stativu. Mujezinović mu je ostavio povratnu loptu, a Miškić brani i na kraju stativa spašava Širokobriježane.

24' - Tražili su Plavi novi penal nakon što je Zec oboren, ali ovoga puta Sivac se nije oglasio.

23' - Mujezinović u velikoj šansi, bio je sam ispred Miškića, ali mu je golman Širokog odbranio udarac.

22' - Zec je promašio čitav gol. Šutirao je s bijele tačke pored lijeve stative gola Širokog Brijega.

21' - Penal za Željezničar! Subašića je oborio Medić, a sudija Sivac je odmah pokazao na bijelu tačku.

19' - Najuzbudljivji trenutak utakmice do sada. Ikić je silovito šutirao preko gola Željezničara.

16' - Malić je prvi pokušao danas udarcem s distance, ali je njegov silovit šut izblokirala odbrana Širokog.

15' - Novi korner za Željezničar izborio je Zec nakon prodora po lijevoj strani. Prekidi su idealna šansa za gol na ovakvom terenu.

10' - Obšivač je intervenisao i izbacio loptu u korner, prvi na današnjoj utakmici.

8' - Mujan je poslao dugu loptu na drugu stranu za Čuljka, ali je ona pobjegla u gol-aut.

5' - Početno ispitivanje snaga, Željezničar nešto više kontroliše igru na početku utakmice.

3' - Nije jednostavno voditi loptu igračima. Ipak, na startu se i jedni i drugi snalaze prilično dobro.

1' - Počeo je susret!

14:58 - Igrači predvođeni glavnim sudijom Erminom Sivcem iz Zenice izašli su na teren i utakmica će uskoro početi.

14:56 - Radnici na stadionu Grbavica pobrinuli se da teren bude uvjetan za odigravanje susreta. S obzirom na travnjake kakve inače gledamo u Premijer ligi u ovom periodu godine, može se reći da će Željezničar i Široki imati koliko-toliko bolji teren u odnosu na ostale timove u posljednjem kolu jesenjeg dijela takmičenja.

14:53- Trener gostiju Jure Ivanković je istakao da se uvijek s nestrpljenjem i radošću iščekuju utakmice na Grbavici zbog dobre nogometne atmosfere.

"Uvijek se veselimo utakmicama na Grbavici, jer je to zasigurno stadion s dobrim terenom i najugodnijom nogometnom atmosferom u BiH. U posljednje vrijeme i prije kroz historiju pružali smo dobre utakmice na tom terenu i ovaj put idemo na Grbavicu s dobrim osjećajem zbog činjenice da u posljednje vrijeme imamo niz dobrih rezultata u kojem smo skupili veliki broj bodova i odigrali dosta kvalitetne utakmice. Cilj nam je zabilježiti pozitivan rezultat i stabilizirati se u tom gornjem dijelu tabele i uhvatiti pozicije koje vode u Evropu. Ne možemo predvidjeti kakav će biti teren, ali ove godine još samo po snijegu nismo igrali, pa je ovo prilika da se i tu oprobamo", kazao je Ivanković.

14:43 - Teren stadiona Grbavica je prilično nakvašen zbog obilnih padavina u Sarajevu. Igračima će biti teško kontrolisati loptu po mokrom terenu, no nadamo se da ćemo ipak imati dosta uzbuđenja danas.

14:43 - Treneri su odabrali startne postave za današnji duel i možete ih pogledati u nastavku:

FK Željezničar: Bender, Blažević, Kosorić, Drina, Malić, Crnčević, Mekić, Subašić, Beća, Mujezinović i Zec.

Na klupi su: Muftić, Bekrić, Hajdarević, Hrelja, Duraković, Jahić, Zdunić, Bojo i Gasal.

NK Široki Brijeg: Miškić, Obšivač, Medić, Čuljak, Musa, Jurić, Vukoja, Ćavar, Mujan, Ikić i Lukić.

Na klupi su: Pehar, Llanos, Mašić, Ravlija, Martić, Blagaić, Paponja, Lasić i Brekalo.

14:43 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u direktan tekstualni prijenos utakmice 19. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine u kojem se na Grbavici sastaju Željezničar i Široki Brijeg. Susret počinje u 15 sati čime će biti spuštena zavjesa na jesenji dio sezone u Premijer ligi.