Premijer liga BiH
0

Tok utakmice: Sarajevo - Velež 0:2

(Foto: D. S./Klix.ba)
Nogometaši Sarajeva i Veleža na stadionu "Asim Ferhatović Hase" igrali su utakmicu 19. kola m:tel Premijer lige BiH, a tekstualni prijenos meča mogli ste pratiti uživo na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice

Sarajevo - Velež 0:2 (Anđušić 10'. Zajmović 17')

90' - Igrat će se još tri minute sudijske nadoknade.

83' - Šabanović je dobio crveni karton!

83' - Velkoski je sada dobio žuti karton nakon što je nasrnuo na Radovića.

81' - Velika šansa za Velež! Vehabović je imao veliku šansu, ali je Dizdarević sjajnom intervencijom spasio Bordo tim potopa u ovom meču. Bio je sam ispred gola Sarajeva, ali je Dizdarević sjajno odbranio.

79' - Centaršut Velkoskog, ali bez opasnosti po gol Veleža.

74' - Brandao i Vehabović na terenu umjesto Pece i Anđušića.

72' - Varešanović je šutirao, prvi udarac Bordo tima u drugom poluvremenu, ali visoko preko gola. Mersudin Ahmetović je posljednji džoker Gorana Sablića, a on je ušao umjesto Borisa Cmiljanića.

67' - Velež bolje stoji na terenu i u potpunosti kontroliše igru. Ukoliko danas osvoje tri boda, to će im biti prva pobjeda na najvećem bh. stadionu nakon 1987. godine kada su slavili rezultatom 1:0.

65' - Žuti karton za Dupovca koji je nekontrolisano uletio Radoviću i žestoko ga udario po ionako teškom terenu.

63' - Sada je Sarajevo napokon došlo do kaznenog prostora Veleža, ali Bagarić nije dobro centrirao.

61' - Kobiljar umjesto Oremuša u ekipi Sarajeva. Bordo tim nije napravio nijednu šansu u drugom poluvremenu iako imaju zaostatak od 2:0.

59' - Dvostruka izmjena u ekipi Veleža. Drina i Zajmović izlaze, a na terenu su Hasanović Dejanović.

58' - Šansa za Velež! Mogao je Anđušić sada riješiti pitanje pobjednika, ali je šutirao loše iz izgledne pozicije.

55' - Još uvijek nema šansi u drugom poluvremenu.

50' - Otvoreno se igra i u drugom poluvremenu, ali još uvijek nema šansi.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, s centra su krenuli igrači Sarajeva.

Prvo poluvrijeme

Sarajevo - Velež 0:2 (Anđušić 10', Zajmović 17')

45' - Igrat će se još jedna minuta sudijske nadokade.

43' - Žuti karton za Drinu koji je visoko podigao nogu i udario Cmiljanića.

42' - Sve manje vremena da Bordo tim u prvom poluvremenu postigne gol i tako se vrati u ovaj meč. Teren će u nastavku vjerovatno biti još lošiji...

39' - Iako je teren na Koševu u jako lošem stanju, gledamo izuzetno otvoren meč s obje strane, vidjeli smo puno prilika i dva pogotka gostiju.

35' - Kakva šansa za Sarajevo! Cmiljanić je opet bio sam, šutirao je, ali lopta odlazi malo pored gola. Mnogo, mnogo sreće za goste iz Mostara.

33' - Džanković je također izašao iz igre, na terenu je Cvijanović. Mladi igrač Veleža je nezadovoljan što ga je Dudić izveo iz igre.

32' - Dizdarević opet spašava Sarajevo, sada je u pravom trenutku istrčao i pokupio loptu ispred Pece koji je mogao biti u situaciji jedan na jedan.

30' - Lazić i Palić izlaze iz igre, Varešanović i Šabanović ulaze na teren. Jasno je šta o igri svojih igrača misli trener Bordo tima Goran Sablić.

29' - Minijatura Anđušića na desnoj strani, sjajno je prošao pored Pidre kojeg je ismijao i probacio mu loptu kroz noge, ali je nakon toga Dizdarević odbranio udarac. Mogao je Velež do trećeg gola koji bi vjerovatno i riješio pitanje pobjednika.

26' - Velika šansa za Sarajevo! Oremuš je šutirao, ali Bogdanović sjajno brani i hvata loptu.

25' - Zajmović je probacio loptu kroz noge jednom igraču Sarajeva, pao je i tražio penal, ali je mogao samo dobiti žuti karton zbog jako lošeg simuliranja.

21' - Velika šansa za Sarajevo! Bagarić je bio sam u petercu Veleža, ali je glavom pogodio stativu!

19' - Opet je Velež bio opasan, ali Ćosić i Zajmović se nisu najbolje snašli u kaznenom prostoru Bordo tima.

18' - Šansa za Sarajevo! Cmiljanić je odmah imao šansu za Bordo tim, ali lopta ide pored gola.

Sarajevo - Velež 0:2 (Zajmović 17')

17' - Goooool! Zajmović je zakucao loptu po sredini gola za veliko vodstvo Veleža.

15' - Penal za Velež! Radović je došao do lopte prije Oremuša, a nakon toga je Bandić pokazao na bijelu tačku. Oremuš je dobio i žuti karton.

11' - Nastavlja Velež s puno boljom igrom, sada su opet imali šansu, ali nisu uspjeli šutirati prema golu.

Sarajevo - Velež 0:1 (Anđušić 10')

10' - Goooooooooooooooool! Velež dolazi do zasluženog vodstva, Anđušić je lijepo glavom pogodio nakon centaršuta Pece, a prije toga nekoliko sjajnih poteza imao je Radovac.

7' - Velkoski je pokušao s nekih 40-50 metara, ali bio je to jako loš udarac koji je trebao iznenaditi golmana Bogdanovića.

3' - Džanković je šutirao s distance, ali lopta ide preko gola. Velež nešto bolji na početku, Rođeni su se očigledno došli nadigravati na Koševu, ako je to po ovakvom terenu moguće.

2' - Prvi opasan napad Veleža, Anđušić je ubacio na drugu stativu, ali udarac glavom Drine blokira Đokanović. Prvi korner imaju Rođeni, ali bez opasnosti po gol Bordo tima.

1' - Meč je počeo. S centra su krenuli igrači Veleža.

12:55 - Igrači su izašli na teren, sve je spremno za početak utakmice.

12:45 - Utakmica Sarajeva i Veleža ima veoma dugu tradiciju, jer su svoj prvi međusobni duel ova dva tima odigrala u Mostaru 10. novembra 1946. godine, u sklopu Republičke lige BiH. U godinama koje su uslijedile Sarajevo i Velež su bili najstabilniji i najdugovječniji prvoligaši sa područja BiH, pa je otuda i duel ova dva tima dugo vremena nosio epitet derbija Bosne i Hercegovine.

"Dobro smo trenirali u uslovima koje imamo. Imamo nešto povrijeđenih i viroznih, ali ekipa će biti spremna za sutrašnju utakmicu. Dolazi nam ekipa koja ima dosta kvalitete u svojim redovima i ekipa koja je u prvenstvu, a pogotovo Evropi ostavila utisak. Naša, kao i njihova forma je u uzlaznoj putanji. Bez obzira na uslove vjerujem da će sutrašnja utakmica biti kvalitetna i teška", rekao je trener Sarajeva Goran Sablić.

Govorio je trener Sarajeva i o proteklom periodu te očekivanjima u budućnosti.

"Period od posljednjih šest mjeseci bio je turbulentan i za klub i za ekipu. Bilo je dosta promjena i amplituda gledajući samu ekipu, dosta dolazaka, odlazaka u različitim vremenskim intervalima. Dolaskom novih ljudi došla je i nova energija, radi se u tišini i postavljanjem ljudi u nekakav sistem i strukturu da se jačamo na svim niovima. S druge strane, ljudi koji su za to zaduženi, naravno u saradnji s mnom, pratimo, gledamo roster i igrače sa stilom koji nam nedostaje. Radimo u tišini i nadam se da ćemo se moći pojačati na određenim pozicijama i dovesti igrače koje u ovom dijelu prvenstva nismo imali. Siguran sam da ćemo s boljim pripremama, a imat ćemo dovoljno vremena, gledati bolje i uigranije Sarajevo te da ćemo na proljeće biti mnogo kvalitetniji i ubojitiji nego što je to bilo u jesenjem dijelu", istakao je Sablić.

12:35 - Snijeg i kiša koji su proteklih dana padali u Sarajevu su u potpunosti uništili teren na najvećem bosanskohercegovačkom stadionu.

12:35 - Poznati su i sastavi za današnji duel:

Sarajevo: Dizdarević, Pidro, Lazić, Oremuš, Đokanović, Velkoski, Cmiljanić, Bagarić, Palić, Kurdić, Dupovac.

Velež: Bogdanović, Radović, Zeljković, Ćosić, Anđušić, Isić, Peco, Zajmović, Džanković, Radovac i Drina.

Na klupi Sarajeva su: Šahinović, Šabanović, Ahmetović, Ramić, Varešanović, Dervišagić, Ševelj, Trako i Kobiljar.

Na klupi Veleža su: Ribić, Zvonić, Pršeš, Cvijanović, Ovčina, Brandao, Hasanović, Vehabović i Dejanović.

12:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Veleža. Susret koji se igra na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" počinje danas u 13:00 sati.