Kraj evropske avanture
1
Aplauzom i ovacijama ispraćeni igrači Veleža nakon uvjerljivog poraza
H. H.
(Foto: T. S./Klix.ba)
12.08.2021.
Nogometaši Veleža ispali su iz Konferencijske lige uvjerljivim porazom od švedskog Elfsborga na Grbavici rezultatom 4:1, ali nakon meča igrači mostarskog kluba aplauzima su ispratili svoje igrače.
Naivno primljeni golovi, nakon velikih grešaka u odbrani, koštali su Rođene, ali uprkos svemu bilo je ovo ljeto za pamćenje.
Velež je nakon 33 godine zaigrao u Evropi, te je bio nadomak play-offa. Iako nisu uspjeli u tome, bila je to lijepa evropska avantura koja će se pamtiti.
Mostarski klub je večeras na Grbavici imao veliku podršku navijača. Procjenjuje se da je na tribinama bilo više od 10.000 navijača koji su pružali fantastičnu podršku igračima na terenu.
Zanimljivo, Rođenima je ovo bio prvi poraz u historiji na domaćem terenu u domaćim takmičenjima, ali vrlo bolan, jer je nakon prve utakmice u Švedskoj vladala velika nada i euforija da se mogu plasirati u play-off novoformiranog UEFA-inog takmičenja.
Možda vas zanima
Analizirao uspjeh Zmajeva
Osim: Džekina reakcija nije bitna, nastradat ćemo protiv Amerike ako budemo igrali kao sad
2 sata
Kapiten ljutit
Edin Džeko nezadovoljan napustio teren, Barbareza zanimalo šta se dešava sa Dijamantom
13 sati
Početak u 22 sata
Petnaesti dan SP-a: Dan "kao stvoren" za remije, hoćemo li ipak biti iznenađeni?
1 sat