Premijer liga BiH
0

Tok utakmice: Posušje - Sarajevo 0:2

E. B.
Nogometaši Posušja i Sarajeva su danas od 17 sati na stadionu Mokri Dolac igrali utakmicu drugog kola Premijer lige BiH koja je završena pobjedom gostiju rezultatom 2:0, a tekstualni prijenos meča mogli ste pratiti uživo na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice: Posušje - Sarajevo 0:2 (Cmiljanić 40., Ljubić autogol 72.).

90+5' - Još 60 sekundi dijeli Sarajevo od prve pobjede u sezoni.

90+3' - Velika prilika za Posušje! Vukoja je šutirao snažno pod prečku sa 18 metara, a Dizdarević pravi paradu i fantastično brani, te odbija loptu u korner!

90' - igrat će se još pet minuta sudijske nadoknade.

85' - Posušje pokušava makar doći do počasnog pogotka. Vukoja je šutirao iz daljine, ali veoma neprecizno.

80' - Gosti sada žele mirno privesti utakmicu kraju.

76' - Domaći igrači traže penal! Lauš je pao u kaznenom prostoru Sarajeva, a Topalović pokazuje da se igra nastavi.

72' - GOOOL!!! Sarajevo je udvostručilo prednost! Bordo tim je stigao do 2:0 komičnim autogolom. Nakon kornera Palić je šutirao glavom i pogodio prečku, a lopta se od nesretnog Ljubića odbila u gol.

70' - Nova lijepa akcija domaćina, Vukoja šutira sa 15 metara a Dizdarević je još jednom siguran.

65' - Velika šansa za Posušje! Nakon lijepe akcije najprije je Kurdić izblokirao jedan udarac, lopta dolazi do Lauša koji šutira snažno sa 20 metara, a Dizdarević fantastično brani i spašava Sarajevo!

63' - Fanimo i Bagarić su izašli, a ušli Varešanović i Trako.

60' - Bagarić je sada nakon solo prodora šutirao sa 20 metara, ali je lopta otišla pored gola.

57' - Izmjena u Sarajevu. Cmiljanić izlazi, u igru je ušao Palić.

56' - Sjajna kontra Sarajeva 3 na 1, ali je Fanimo bio sebičan i upropastio odličnu šansu!

55' - Veliki pritisak domaćina. Izveli su četiri kornera u pet minuta, ali bez konkretnog učinka.

51' - Iskusni Landeka šutira sa 25 metara. Snažno, ali pored gola Dizdarevića.

48' - Posušje nastavlja s napadima. Lauš je izveo korner, Barišić šutira glavom pored gola.

47' - Barišić ubacuje u peterac s desne strane, Bešlić šutira glavom, ali neprecizno.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme: Posušje - Sarajevo 0:1 (Cmiljanić 40.)

45+3' - Ponovo se sada Cmiljanić našao u prilici, ali je veoma loše šutirao.

45+1' - Igrat će se još tri minute sudijske nadoknade.

45' - Lauš je sada šutirao sa 16 metara, ali pravo u Dizdarevića.

40' - GOOOL!!! Sarajevo vodi! Boris Cmiljanić! Dupovac je poslao dugu loptu sa centra, odbrana Posušja je loše reagovala, Cmiljanić se sjajno snašao ispred gola i zabio za vodstvo Bordo tima! Ovo je bio prvi gol Cmiljanića u dresu Sarajeva.

38' - Bešlić je drugi igrač Posušja sa žutim kartonom zbog oštrog faula nad Sušićem.

34' - Velika prilika za Sarajevo! Šabanović je ubacio sa desne strane, na drugoj stativi je bio Bagarić koji ostavlja loptu za Bodula. On šutira u bliži ugao, ali Baćak sjajno brani i hvata loptu.

28' - Bodul je izveo slobodnjak sa desne strane, a Bagarić glavom šutira pored gola Posušja.

27' - Barišić je prvi igrač sa žutim kartonom danas.

22' - Sada je Cmiljanić upropastio dva dobra napada Sarajeva. Oba puta se spetljao s loptom, a potom i napravio prekršaj.

16' - Bagarić je zatresao mrežu domaće ekipe, ali je ranije sviran ofsajd.

15' - Lijepa akcija Posušja po desnoj strani. Vranjić je šutirao sa 15 metara, a Dizdarević sigurno hvata loptu.

10' - Gledamo otvorenu igru obje ekipe. Posušje pokušava preko krilnih pozicija i ubačajima u kazneni prostor ugroziti goste.

9' - Sarajevo je izvelo dva vezana kornera, a nakon drugog Đokanović veoma loše šutira sa 18 metara.

6' - Sjajna kontra Sarajeva, Velkoski je uposlio Bagarića koji šutira iz prve, ali je bio neprecizan.

2' - Lauš je šutirao sa 30 metara, ali lopta odlazi visoko preko gola.

1' - Susret je počeo. Prvi su sa centra krenuli igrači Sarajeva.

16:58 - Igrači izlaze na teren, susret uskoro počinje.

16:55 - Glavni sudija današnjeg meča u Posušju je Sabrija Topalović iz Zenice. Asistirat će mu Mostarci Amer Macić i Marko Perić.

16:50 - U terminu od 17 sati igra se još jedna utakmica drugog kola Premijer lige BiH u kojoj Rudar u Prijedoru dočekuje Široki Brijeg. Javljat ćemo vam i promjene rezultata s tog meča.

16:45 - U Sarajevu imaju mnogo problema sa igračkim kadrom zbog radnih dozvola. Darko Lazić, Vicko Ševelj, Krste Velkoski i Mirko Oremuš ne mogu igrati. Uskoro bi se isti problem mogao desiti i sa Matthiasom Fanimom i Bordo tim mora pod hitno riješiti pitanje duga Poreskoj upravi FBiH kako bi registrovao igrače, ali i trenera Sablića.

16:43 - "Dolazi nam Sarajevo, znamo ko su i šta su oni u bosanskohercegovačkom nogometu. Maksimalno poštujemo ekipu Sarajeva, ali isto tako mi ulazimo potpuno spremno i koncentrisano. Bez obzira ko dođe na Morki Dolac, ja vjerujem da će moji momci dati zadnji atom snage i da ćemo pružiti dobru utakmicu", kazao je trener Posušja Denis Ćorić.

16:40 - Posušje je u prvom kolu izgubilo na gostovanju kod Veleža rezultatom 2:0, dok je Sarajevo kod kuće poraženo od Tuzla Cityja sa 2:1.

16:35 - Strateg Sarajeva Goran Sablić se odlučio na ultraofanzivnu postavu. U zadnjoj liniji su četvorica igrača, Đokanović će biti igrač koji će raditi "prljave zadatke" u sredini, dok je ostatak tima izuzetno ofanzivan. Praktično, Bordo tim igra sa tri klasična napadača i bit će zanimljivo vidjeti ko će od Bagarića, Bodula i Cmiljanića igrati špica, polušpica, a ko lijevo krilo.

16:31 - Poznati su sastavi ekipa.

Posušje: Baćak, J. Barišić, T. Barišić, Vranjić, Bešlić, Landeka, Leko, Begić, Brekalo, Lučić, Lauš.

Sarajevo: Dizdarević, Šabanović, Kurdić, Dupovac, Pidro, Đokanović, Sušić, Bodul, Bagarić, Fanimo, Cmiljanić.

16:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Posušja i Sarajeva. Susret se igra na stadionu Mokri Dolac, a počinje u 17 sati.