0

Tok utakmice: Sarajevo - Tuzla City 1:2

E. B.
(Foto: T. S./Klix.ba)
U terminu od 18 sati na stadionu "Asim Ferhatović Hase" u Sarajevu igrala se utakmica prvog kola Premijer lige BiH između Sarajeva i Tuza Cityja (1:2), a tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice. Sarajevo - Tuzla City 1:2 (Kurdić 35. - Krpić 3., Džafić 80.)

90+2' - Navijači skandiraju protiv uprave Sarajeva.

90+1' - Igrat će se četiri minute sudijske nadoknade.

90' - Igrači Sarajeva traže penal! U duelu su bili Fanimo i Mehidić, napadač domaće ekipe je pao u kaznenom prostoru, ali je Sivac rekao da se igra nastavi.

88' - Cmiljanić je pokušao sa desetak metara, ali pravo u Fejzića.

87' - Crveni karton! Džafić je dobio drugi žuti karton i gosti će u finišu susreta biti sa igračem manje!

86' - Izmjena i u Cityju. Mišić je izašao, a ušao Đerić.

85' - Cmiljanić ulazi u igru u redovima Sarajeva. Izašao je Đokanović.

80' - GOOOL!!! Tuzla City vodi! Adnan Džafić! Ponovo je golman Kanurić krivac za primljeni gol! Nukić je ubacio sa desne strane u peterac, Kanurić je pogrešno procijenio let lopte, te je Džafiću preostao lakši dio posla - da glavom pošalje loptu u prazan gol.

78' - Velika prilika za Tuzla City! Sada su gosti imali također zicer! Nakon ubačaja iz slobodnjaka sa desne strane Čeliković je ostao sam u petercu pred Kanurićem, ali šutira pored gola!

76' - Već u narednom prekidu igre mijenja i Sarajevo. Salčin je ušao u igru umjesto Sušića.

75' - Musemić mijenja. Mešanović ulazi u igru umjesto Mešinovića.

74' - Velika prilika za Sarajevo! Fanimo je majstorski prebacio loptu preko odbrane gostiju i pronašao Varešanovića, no on umjesto da primi loptu pokušava glavom iz prve i to je uradio veoma loše! Od svega samo gol-aut za City.

68' - Večerašnji susret na Koševu prati i legendarni bh. reprezentativac Vedad Ibišević. On se nalazi sa delegacijom Tuzla Cityja, a u njegovom društvu je također jedan bivši Zmaj - Samir Muratović.

66' - Pidro je prvi igrač Sarajeva sa žutim kartonom.

64' - Sada je Tuzla City imao dva vezana kornera, odbrana Sarajeva je sigurna.

62' - Dvostruka izmjena u ekipi Sarajeva. Umjesto Šabanovića i Dervišagića na teren su ušli Velkoski i Varešanović.

60' - Na isteku sat vremena igre Fanimo je šutirao iz slobodnjaka po sredini gola, Fejzić je odbio loptu, prema njoj je išao Dervišagić ali je golman gostiju uspio stići prije njega i ispraviti svoju grešku.

57' - Prva izmjena na utakmici. Efendić ide u igru umjesto Karjaševića u redovima gostiju.

56' - Prvi žuti karton na meču zaradio je Džafić.

53' - Sada je na drugoj strani iz skoro identične situacije šutirao Mešinović, a Kanurić hvata loptu.

52' - Prva prilika u drugom poluvremenu za Sarajevo. Pokušao je Palić sa 25 metara, Fejzić je uhvatio loptu.

50' - Sarajevo je nastavilo dominirati i u nastavku susreta.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena. Sarajevo - Tuzla City 1:1 (Kurdić 35. - Krpić 3.)

45' - Igra se posljednja minuta susreta, a sudija Sivac je dodao jednu minutu nadoknade.

40' - Velika prilika za Sarajevo! Sušić je maestralno uposlio Dervišagića koji je pobjegao odbrani Cityja, ali je veoma loše šutirao iskosa sa desne strane i lopta je otišla daleko pored gola.

35' - GOOOL!!! Sarajevo je izjednačilo! Numan Kurdić! Nakon duge akcije domaćeg tima lopta je došla do Šabanovića koji ubacuje sa lijeve strane, a Kurdić glavom matira Fejzića za 1:1!

28' - Sušić je jedini igrač Sarajeva koji nešto pokušava. Ostali su statični u napadu i mnogo griješe u dodavanjima.

23' - Na polovini smo prvog poluvremena. Posjed lopte je 62-38 posto u korist Sarajeva.

20' - Mešinović je šutirao sa 25 metara, ali pravo u Kanurića koji je uhvatio loptu.

18' - Sarajevo ima veći posjed lopte, ali bez ideje kako konkretno zaprijetiti gostima iz Tuzle koji se odlično brane.

10' - Igrači Sarajeva igraju bezidejno na početku ovog susreta baš kao i u prošli četvrtak protiv Milsamija.

3' - GOOOL!!! Tuzla City vodi! Sulejman Krpić! Tuzlaci su poveli nakon lijepe akcije po lijevoj strani, a ponovo su Pidro i Kanurić kiksali kao u utakmici protiv Milsamija! Pidro je dopustio da lopta dođe do Krpića, a nakon njegovog šuta golman Sarajeva je loše reagovao i lopta je ušla u gol!

1' - Susret je počeo. Sa centra su krenuli gostujući igrači.

17:58 - Nogometaši su izašli na teren, susret uskoro počinje.

17:55 - Glavni sudija meča je Ermin Sivac iz Zenice. Asistirat će mu Josip Čolić (Kupres) i Aleksandar Smiljanić (Laktaši).

17:50 - Susret će biti odigran pred izrazito malim brojem gledatelja. Na koševskom stadionu deset minuta prije početka susreta nema ni 1.000 ljudi.

17:45 - Tuzla City je u četiri pripremne utakmice upisao tri poraza i jednu pobjedu. Izgubili su od Domžala 3:2, bečke Austrije 2:1 i zagrebačke Lokomotive 2:1, dok su pobijedili TSC iz Bačke Topole sa 4:2. Ipak, ono što ohrabruje trenera Husrefa Musemića je to što je njegova ekipa zabila osam golova u te četiri utakmice.

17:40 - Bordo tim u prvenstvo ulazi u ne baš najboljem raspoloženju s obzirom na blamažu u Evropi. Podsjetimo, Sarajevo je ispalo već u prvom pretkolu Konferencijske lige od moldavskog Milsamija, te će se morati danas iskupiti pred svojim navijačima za tu rezultatsku katastrofu.

17:35 - Rezervni igrači Sarajeva su Dizdarević, Bešić, Velkoski, Ramić, Varešanović, Cmiljanić, Salčin, Trako i Imamović.

Na klupi Tuzla Cityja nalaze se Brajlović, Trišić, Duraković, Đerić, Efendić, Ubiparip i Mehanović.

17:31 - Poznati su i sastavi za današnji duel.

Sarajevo: Kanurić, Pidro, Šabanović, Oremuš, Đokanović, Dervišagić, Palić, Kurdić, Dupovac, Sušić, Fanimo.

Tuzla City: Fejzić, Šukilović, Nukić, Gavrić, Krpić, Karjašević, Džafić, Čeliković, Mišić, Mehidić, Mešinović.
17:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice prvog kola Premijer lige BiH između Sarajeva i Tuzla Cityja. Susret se igra na stadionu "Asim Ferhatović Hase" u Sarajevu s početkom od 18 sati.