Bravo majstore!
221

Džeko se specijalizirao za Evropsku ligu, ponovo je zabio protiv Brage

Džeko slavi pogodak (Foto: EPA-EFE)
Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko igra odlično u Evropskoj ligi ove godine, a potvrda tome je i večerašnji pogodak postignut protiv Brage u revanšu šesnaestine finala.

Naime, igrao se 24. minut utakmice kada je Roma izvela dobar napad koji je u gol pokušao pretvoriti El Shaarawy.

Međutim, lopta je odsjela na stativi te se odbila pravo na nogu našem napadaču koji je potom lagano posprema u mrežu za 1:0 na Olimpicu.

Podsjetimo, Džeko je postigao pogodak i u prvoj utakmici šesnaestine finala protiv Brage u Portugalu, a zanimljivo da mu je to bio prvi meč od prve minute nakon svađe s trenerom Paolom Fonsecom.

Nakon propalog transfera Džeko je uglavnom sjedio na klupi na utakmicama Serije A te povremeno ulazio pred kraj meč, dok je dva puta dobio šansu u Evropskoj ligi te se u oba meča upisao u listu strijelaca.