Spektakl u Beogradu
58

Crvena zvezda sa igračem manje u 93. minuti stigla do remija protiv Milana

E. B.
Nogometaši Crvene zvezde su remizirali sa Milanom u Beogradu rezultatom 2:2 u prvom susretu šesnaestine finala Evropske lige.

U veoma otvorenom susretu vidjeli smo mnoštvo prilika na obje strane, a na kraju nije bilo pobjednika.

Milan je poveo u samom finišu prvog poluvremena kada je nakon akcije po desnoj strani nesretni Radovan Pankov loše reagovao u petercu i poslao loptu u svoju mrežu.

Crvena zvezda je izjednačila u 52. minuti kada je Guelor Kanga realizovao penal, ali je samo devet minuta kasnije također iz penala Milan stigao do drugog pogotka kada je siguran sa bijele tačke bio Theo Hernandez.

Domaća ekipa je ostala sa deset igrača u 77. minuti kada je isključen Milan Rodić, no stigla je do 2:2 u 90+3. minuti susreta kada je rezervista Milan Pavkov prelijepo pogodio glavom nakon kornera.

Rade Krunić je odigrao svih 90 minuta u redovima Milana.

Crvena zvezda - Milan 2:2 (Kanga penal 52., Pavkov 90+3. - Pankov autogol 42., Hernandez penal 61.)