Grozan gest
51

Thuramov sin dobio crveni karton nakon što je pljunuo protivnika

Trenutak kad je Thuram pljunuo rivala (Foto: Screenshot)
Nogometaši Hoffenheima pobijedili su danas u okviru 13. kola Bundeslige ekipu Borussije M'Gladbach rezultatom 2:1, a osim strijelaca pobjedničke ekipe, meč je obilježilo i nesportsko ponašanje Marcusa Thurama.

Talentovani napadač i sin sjajnog desnog beka Liliana pokazao je prostačke navike u 79. minuti meča budući da je pljunuo protivničkog igrača Stefana Poscha.

Francuz je nakon jednog duela prvo ušao u verbalni sukob s rivalom, a onda ga na očigled svih pa i sudije pljunuo.

Očekivano je uslijedio direktan crveni karton, a uskoro i kazna za cijeli tim budući da je do tada rezultat bio 1:1.

Naime, samo sedam minuta nakon ispada 23-godišnjaka Sessegnog je postigao gol za konačnih 1:2.

Thurama bez sumnje očekuje i oštra kazna, a Borussija je trenutno na osmom mjestu Bundeslige.