Krivična prijava
143
Direktorica Kulturnog centra u Srebrenici se sumnjiči da je nezakonito stekla 14.595 KM
B. R.
Direktorica Kulturnog centra Srebrenica se sumnjiči za zloupotrebu položaja (Foto: D. S./Klix.ba)
02.12.2020.
Policijska uprava Zvornik je podnijela krivičnu prijavu protiv direktorice Kulturnog centra u Srebrenici Medihe Smajić zbog sumnje da je izvršila zloupotrebu položaja ili ovlaštenja.
Kako su saopćili iz Ministarstva unutrašnjih poslova RS-a, Smajić se sumnjiči da je od juna 2017. do augusta 2020. godine bez odluka Upravnog odbora naložila računovodstvenoj službi da joj vrši obračun neto plate uvećan za određeni iznos.
Za uvećanje se bespravno primjenjivala odluka Upravnog odbora ustanove koja je glasila na ime druge osobe čime je protivpravno pribavljena imovinska korist od 14.595 KM.
Smajić se tereti da je u namjeri da drugome nanese štetu ili teže povrijedi prava drugog samoinicijativno promijenila rješenje o prijemu u radni odnos za jednu osobu, prilikom čega je pod istim brojem i datumom izmijenila sadržaj rješenja i kao takvog ga potpisala i ovjerila službenim pečatom javne ustanove.
Možda vas zanima
Prilika za posao
Jeste li znali da se jedan od najvećih funkcionalnih hamama na Balkanu nalazi u Sarajevu?
7 sati
Ušće Tamiša u Dunav
Nevjerovatan ulov u Pančevu, ribar uhvatio soma dugog dva metra: Bila je to borba za pamćenje
19 sati
Nije objavio snimak
Dodik iznio svoju verziju razgovora s Izetbegovićem: Ja sam se smijao, on se nemušto branio i pravdao
1 sat
Osuđen na pola godine
Muškarac koji se s tri prsta fotografisao kod masovne grobnice u Ključu odlazi u zatvor 6. jula
5 sati
Posljednje informacije
Problem za selektora: Amar Dedić pod znakom pitanja za utakmicu protiv Katara
56 min