Premijer liga BiH
32

Tok utakmice / Olimpik - Željezničar 0:3

Na sarajevskoj Otoci se igrao se susret 11. kola nogometne Premijer lige BiH između Olimpika i Željezničara, a tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice

Olimpik - Željezničar 0:3 (Lendrić 40', 70', Štilić 85')

90' - Igrat će se još dvije minute sudijske nadoknade.

88' - Zec je imao odličnu šansu da postigne novi gol, ali nije bio precizan.

Olimpik - Željezničar 0:3

85' - Gooooool! Semir Štilić postiže treći gol za Plave i sada im donosi ubjedljivu pobjedu.

78' - Plavi su mogli sada postići i treći pogodak, ali su previše komplikovali u kaznenom prostoru Olimpika.

75' - Ermin Zec je na terenu umjesto Ivana Lendrića.

Olimpik - Željezničar 0:2

70' - Goooooool! Željezničar postiže i drugi gol, Lendrić je pobjegao odbrani Olimpika, prošao golmana i mirno pogodio za 0:2.

65' - Nema prilika na Otoci, Željezničar čuva stečenu prednost.

61' - Juričić izlazi iz igre, na terenu je Štilić.

58' - Nova velika šansa za Olimpik! Šišić je probio po lijevoj strani, odigrao povratnu loptu za Handžića, ali njegov udarac Kosorić izbacuje s linije i spavaša svoj tim.

56' - Prilika za Željezničar, Vrhovac je šutirao glavom nakon kornera, ali Hadžić brani.

48' - Nova velika šansa za Olimpik! Sada je Osmanović šutirao glavom, lopta odlazi pored gola.

47' - Velika šansa za Olimpik! Kosorić je pogodio Osmanovića, lopta se odbila u noge Šišiću koji je izašao sam ispred gola Erića, ali je Ikić sjajno reagovao i spasio svoj tim.

47' - Erić je loše ispucao loptu, jedan igrač Olimpika ga je pokušao iznenaditi, ali je stigao i odbranio njegov udarac.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Otoci.

Prvo poluvrijeme

45' - Tri minute sudijske nadoknade, sada su domaći tražili drugi žuti karton za Alispahića, ali sudija opet nije isključio igrača.

43' - Veliki pritisak gostujućih igrača i članova stručnog štaba na sudiju da se pokaže drugi žuti, odnosno crveni karton Imamoviću, što sudija ipak nije prihvatio.

Olimpik - Željezničar 0:1

38' - Gooool! Željezničar vodi sa 1:0, strijelac pogotka je Lendrić, napadač Plavih pospremio je jednu loptu u mrežu.

32' - Žuti karton za Mujezinovića. Anti-nogomet na Otoci... Žuti karton je dobio i Perišić.

30' - Olimpik je pokušao iz slobodnog udarca, ali udarac Milanovića pogađa samo živi zid.

28' - Jako loša utakmica na Otoci, u prvih 28 minuta nismo vidjeli nijednu šansu.

23' - Žuti karton za Imamovića, lijevog beka Olimpika. Gosti su nakon prekida tražili penal, ali je sudija signalizirao nedozvoljenu poziciju.

20' - Perišić je šutirao preko golu Erića, ali njegov dalekometni pokušaj odlazi pored gola. Olimpik je u nastavku napada imao priliku iz kornera, ali je Kosorić izbio loptu.

16' - Puno prekida, već treći put se igračima Željezničara ukazuje pomoć. U prvih 15 minuta nije viđena nijedna akcija jednog ili drugog tima.

12' - Tempo igre je u ovim trenucima pao, igra se većinom na sredini terena.

6' - Četvrti uzastopni korner za Željezničar, veliki pritisak gostiju s Grbavice.

3' - Olimpik je imao dva bezopasna napada prema golu Plavih, dok je jedan napad gostujući igrača završio tako što je sudija svirao prekršaj nad golmanom.

1' - Meč na Otoci je počeo, s centra su krenuli igrači Olimpika.

14:55 - Igrači izlaze na teren, utakmica počinje za manje od pet minuta.

14:45 - Željezničar je spletom okolnosti odigrao najmanje utakmica u Premijer ligi BiH, ali drži visoku treću poziciju.

Priliku da se izjednači s drugoplasiranim Borcem ima na gostovanju kod Olimpika. Ekipa Amara Osima igra promjenjivo u posljednje vrijeme, a nakon pobjede nad Tuzla Cityjem želja Plavih je da spoje dva dobra rezultata nakon dugo vremena.

Olimpik je u velikoj krizi, imaju četiri uzastopna poraza i pobjeda je u ovom meču, kao i svakom narednom, imperativ ukoliko žele opstanak u društvu najboljih.

14:30 - Trener Plavih odlučio je priliku od prve minute dati dvojici napadača - Lendriću i Juričiću, a pored njih u napadu će biti Mujezinović i Veselinović, koji će svoju priliku čekati iz drugog plana.

Na klupi Željezničara, zanimljivo, ostali su Semir Štilić i Ermin Zec koji će, ukoliko bude potrebe, sigurno dobiti priliku za igru.

14:30 - Za Olimpik danas igraju: Hadžić, Ojdanić, Bajraktarević, Osmanović, Perišić, K. Handžić, Milanović, Cruz, Imamović, Lekanić i Šišić.

Željezničar meč počinje u sastavu: Erić, Hajdarević, Kosorić, Mujezinović, Juričić, Alispahić, Milićević, Veselinović, Blažević, Lendrić, Ikić.

Sastav Željezničara

14:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 11. kola nogometne Premijer lige BiH između Olimpika i Željezničara. Meč se igra s početkom u 15 sati na stadionu Otoka u Sarajevu.