Minimalna pobjeda
99

Sjajni Vranješ srušio Sutjesku i odveo Borac u 2. pretkolo Evropske lige

K. H.
Ekipa banjalučkog Borca plasirala se u 2. pretkolo Evropske lige pobjedom protiv Sutjeske iz Nikšića na svom terenu minimalnim rezultatom 1:0.

Borac je od prve minute opasno prijetio golu gostiju iz Crne Gore, a prvu pravu priliku bilježimo u 18. minuti kada je Lukić pobjegao protivničkoj odbrani, izašao sam ispred golmama Sutjeske, no u ključnom trenutku se spetljao i upropastio dobru priliku.

Na drugoj strani Sutjeska je zaprijetila preko Osmajića koji je izašao sam ispred Pavlovića, no golman Borca mu je odbranio pokušaj.

Nakon toga igra se većinom odvijala na sredini terena, a ključni trenutak utakmice desio se u 35. minuti kada Vranješ koristi jednu odbijenu loptu i postiže pogodak za 1:0, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Borac je sigurno čuvao stečenu prednost i do kraja meča uspjeli su sačuvati minimalno vodstvo iz prvog poluvremena, upisati pobjedu i osigurati plasman u 2. pretkolo.

Borac će protivnika u 2. pretkolu Evropske lige saznati u ponedjeljak.