Foto: I. Š./Klix.ba
21.03.2020.
Član Predsjedništva BiH Milorad Dodik kazao je u intervjuu za RTRS da će u Republici Srpskoj od večeras biti uveden policijski sat.
Prema njegovim riječima, policijski sat na snazi će biti od 20 do 5 sati. U tom terminu bit će zabranjeno kretanje za sve građane Republike Srpske.
"Nema izlaženja iz kuća, okupljanja i privatnih zabava. Neka svi svoje obaveze obave do 20 sati", kazao je Dodik.
Pozvao je sve građane da se maksimalno pridržavaju novih mjera i poručio da će onima koji ne budu poštovali policijski sat biti izrečene novčane kazne od 500 KM, a spomenuo je i mogućnost zatvorskih kazni.
"Situacija je vrlo ozbiljna. Nećemo dozvoliti da nekoliko desetaka neodgovornih građana ugrozi ogromnu većinu koja se pokorava svim naredbama. Mi smo prvi koji smo ovdje započeli s uvođenjem mjera, ali to ne znači da smo se još odbranili. Mnoge stvari smo spriječili", kaže Dodik.
Možda vas zanima
Utakmica 2. jula
The Athletic piše: Može li BiH ugroziti SAD u nokaut fazi Svjetskog prvenstva
6 sati
Apsolutno zasluženo
Sjajni Ekvador preokretom srušio Njemačku i izborio nokaut fazu Svjetskog prvenstva
2 sata
Emotivan trenutak
Lično mu ga obukao: Jeste li vidjeli kome je Džeko dao dres nakon historijske noći u Seattleu?
18 sati