Premijer liga BiH
30

Velež osvojio bod u Tuzli, Arežina promašio penal u završnici meča

(Foto: A. K./Klix.ba)
Nogometaši Tuzla Cityja i Veleža podijelili su bodove na Tušnju u okviru 21. kola Premijer lige BiH nakon što su odigrali utakmicu bez pogodaka.
Gledatelji na današnjoj utakmici nisu mogli pretjerano uživati u lijepoj nogometnoj predstavi, a prva prilika na meču viđena je u 16. minuti kada je Ubiparip bio neprecizan.

Do odlaska na odmor obje ekipe su propustile po jednu dobru priliku, a na visini zadatka bili su golmani Fejzić i Bobić.

Gosti su do gola mogli u šestoj minuti nastavka kada je Ćosić iz dobre situacije bio neprecizan, a u 66. minuti su tražili i penal nakon pada Brandao u duelu s Morrisom.

Tuzla je zaprijetila ponovo preko Ubiparipa, a Bobić je odbranio i dobar udarac Beganovića s 25 metara.

Najbolju priliku na današnjem susretu imao je Arežina osam minuta prije kraja meča. Naime, Bobić je srušio Nukića pa je Tuzla dobila penal, ali je Arežina pogodio prečku pa se početni rezultat nije mijenjao. Do kraja meča je ostalo 0:0.

Tuzla City je s ovim bodom prestigao Zrinjski i nalazi se na četvrtom mjestu Premijer lige, dok je Velež preskočio Široki za sedmu poziciju.