165

Sjajni Velež počeo proljetni dio Premijer lige BiH rutinskom pobjedom

E. B.
(Foto: G. Š./Klix.ba)
Nogometaši Veleža rutinski su savladali Zvijezdu 09 u 20. kolu Premijer lige BiH u Vrapčićima rezultatom 2:0.

Odmah je u prvom napadu Velež krenuo silovito ka golu gostiju, ali je Ćivić šutirao s distance preko gola.

U 18. minuti Fajić je imao priliku kada je šutirao s lijeve strane, ali lopta odlazi pored gola.

Velež je poveo u 23. minuti kada Fajić sjajno asistira Brandau koji rutinski pogađa za 1:0.

Fajić se nakon pola sata igre mogao upisati u strijelce, no nije bio precizan iz veoma dobre situacije za postizanje pogotka.

Kako je završeno prvo, tako je počelo i drugo poluvrijeme - inicijativom i šansom za Velež, no Zvonić nakon kornera nije bio precizan.

U 58. minuti Velež je poveo sa 2:0, a strijelac gola koji je potvrdio pobjedu Rođenih je bio Vehabović.

U 80. minuti Brandao je pokušao asistencijom uzvratiti Fajiću za pogodak, no iskusni napadač je iskosa sa lijeve strane poslao loptu tik pored stative.

Velež je na ovaj način nastavio uspješan niz, te je upisao treću uzastopnu pobjedu u prvenstvu, dok je Zvijezda doživjela i 14. poraz u sezoni i samo je čudo može spasiti od ispadanja u niži rang.