Premijer liga BiH
32

Radnik i Željezničar remizirali u izuzetno dosadnom meču u Bijeljini

E. B.
Radnik i Željezničar su podijelili bodove u Bijeljini rezultatom 0:0 u susretu 20. kola Premijer lige BiH koji nam nije ponudio previše prilika.

Prvo poluvrijeme je otvoreno prilikom za Radnik kada je Plavšić šutirao s 25 metara, ali lopta je otišla preko gola.

U 24. minuti golu Kjosevskog je zaprijetio i najbolji igrač domaće ekipe Đurić, no i on je bio neprecizan.

U posljednjih petnaestak minuta prvog poluvremena Plavi su imali terensku inicijativu, no gol domaće ekipe nije nijednom bio ugrožen.

U 57. minuti zabilježili smo i prvi šut u okvir gola kada je Plavšićev udarac odbranio Kjosevski.

Plavšić je nekoliko minuta kasnije ponovo pokušao, ali lopta je otišla pored gola.

U 72. minuti u razmaku od samo 60 sekundi vidjeli smo uzbuđenja na obje strane. Najprije su domaći zaprijetili kada je Karić bio u dobroj prilici ali nije dobro šutirao, a potom je iz kontranapada Zajmović pokušao atraktivno lobovati Bilobrka, no bez učinka.

Zajmović je nekoliko minuta kasnije bio u novoj prilici, ali je sa desetak metara šutirao katastrofalno i lopta je otišla visoko preko gola.

Do kraja susreta obje ekipe su nekoliko puta dolazile u priliku da ozbiljnije ugroze Bilobrka i Kjosevskog, no golmani su bili besposleni i susret je završio bez pogodaka.