Nevjerovatan preokret
77

Flamengo u šokantnom finišu historijskog finala savladao River Plate i osvojio Copa Libertadores

E. B.
Nogometaši brazilskog Flamenga postali su prvaci Južne Amerike!

Flamengo je u historijskom finalu Copa Libertadoresa savladao River Plate u šokantnom finišu meča u kojem su 89 minuta bili u podređenom položaju.

Ovo je prvi put u historiji da se o prvaku Južne Amerike odlučivalo u jednom meču, a susret je odigran u glavnom gradu Perua Limi.

River Plate je poveo u 14. minuti preko Rafaela Borrea, te se činilo da će odbraniti titulu osvojenu prošle godine u dramatičnom dvomeču protiv Boca Juniorsa.

Ipak, golman argentinskog prvaka Franco Armani je kapitulirao dva puta u finišu meča.

Najprije je u 89. minuti Gabriel Barbosa pogodio za 1:1 za veliko slavlje Brazilaca.

Iako se činilo da će rezultat nakon 90 minuta glasiti 1:1, popularni Gabigol je u 90+2. minuti pogodio za 2:1 i pobjedu brazilske ekipe.

Barbosa je dobio i direktan crveni karton u 90+5. minuti kada je isključen i igrač Rivera Exequiel Palacios, a Flamengo je na ovaj način stigao do druge titule prvaka Južne Amerike.