Premijer liga BiH
35

Radnik i Sarajevo podijelili bodove u uzbudljivom susretu u Bijeljini

E. B.
Nogometaši Radnika i Sarajeva su u susretu 16. kola Premijer lige BiH podijelili bodove u Bijeljini rezultatom 1:1.
Nakon dosadnog prvog poluvremena u kojem nijedna ekipa nije šutirala u okvir gola, drugo poluvrijeme je ponudilo mnogo uzbuđenja.

Sarajevo je povelo u prvim sekundama drugog poluvremena kada je Simonović postigao komičan autogol.

Radnik je do kraj susreta vršio opsadu gola Bordo tima, a u 81. minuti Đurić je preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora matirao Kovačevića za konačnih 1:1.

TOK UTAKMICE:

• kraj utakmice. Radnik - Sarajevo 1:1.

90+3' - Sada je žuti karton dobio i Stanojević.

90+1' - Nova sporna situacija pred golom Sarajeva! Kovačević je pogriješio i dodao loptu Bradonjiću, napadač Radnika je potom pao nakon duela sa golmanom Sarajeva, ali je Mujić dosudio slobodan udarac za Bordo tim.

90' - Lazić je u kontranapadu udario Pecu, ali arbitar Mujić nije svirao slobodan udarac na zaprepaštenje publike u Bijeljini.

87' - Popara je dobio žuti karton zbog oštrog prekršaja nad Tatarom.

85' - Guzina je zamijenio Milanovića u redovima Sarajeva.

83' - Posljednja izmjena u redovima domaće ekipe. Popara je zamijenio Maksimovića.

81' - GOOOL!!! Radnik je izjednačio! Konstantni napadi domaće ekipe su se isplatili. Đurić je dodao loptu rezervisti Bradonjiću koji šutira precizno sa ivice kaznenog prostora i pogađa za 1:1!

75' - Sada je Simonović dobio žuti karton kao i Lazić zbog šutiranja lopte nakon sviranog prekršaja.

74' - Hebibović je sada dobio žuti karton. Ni on neće igrati protiv Veleža.

71' - Druga izmjena kod Radnika, izašao je Plavšić, ušao je Hasanović.

70' - Radnik je u ovim trenucima mnogo bolja ekipa, Sarajevo traži šansu iz kontranapada.

64' - Prva izmjena i u redovima Sarajeva. Stanojević je zamijenio Oremuša.

63' - Velkoski je sada dobio žuti karton zbog prigovora.

62' - Sada je Peco šutirao iz daljine, a Kovačević sjajnom paradom spašava svoj gol!

61' - Prva izmjena u redovima Radnika. Bradonjić je ušao u igru umjesto Mekića.

59' - Đokanović je sada dobio žuti karton.

46' - GOOOL!!! Sarajevo je povelo rezultatom 1:0! Nakon što su igrači Radnika krenuli sa centra Simonović je vratio loptu Bilobrku, a golman domaće ekipe je promašio i ona je ušla u gol! Zaista komičan autogol!

• kraj prvog poluvremena u Bijeljini. Radnik - Sarajevo 0:0.

32' - PROMJENA REZULTATA U ZENICI: Čelik - Zvijezda 09 2:1 (Carlos).

30' - Pola sata veoma zanimljive utakmice u Bijeljini je iza nas. Obje ekipe su veoma borbene, redaju se napadi na obje strane, ali još uvijek nema šuta u okvir gola.

27' - PROMJENA REZULTATA U ZENICI: Čelik - Zvijezda 09 1:1 (Carlos).

23' - Mujić pokazuje drugi žuti karton igračima Sarajeva. Zbog prigovora je Lazić dobio javnu opomenu i neće igrati protiv Veleža u narednom kolu.

15' - Obje ekipe igraju otvoreno na početku utakmice, ali mreže još miruju.

10' - Oremuš je dobio žuti karton zbog toga što je šutirao loptu nakon što je Mujić dosudio slobodan udarac za domaću ekipu.

5' - PROMJENA REZULTATA U ZENICI: Čelik - Zvijezda 09 0:1 (Đelmić).

3' - Velika šansa za Radnik! Odbrana Sarajeva je neoprezno reagovala, te se Maksimović našao u odličnoj situaciji. No, ni on nije bio ništa prisebniji od defanzivaca Bordo tima, te je Kovačević na kraju stigao do lopte.

1' - Susret u Bijeljini je počeo.

Treneri klubova Mladen Žižović i Husref Musemić odabrali su početne postave za današnju utakmicu.

Radnik: Bilobrk, Radović, Simonović, Mekić, Vasić, Peco, Maksimović, Karić, Plavšić, Đurić, Šubert.

Sarajevo: Kovačević, Hodžić, Lazić, Hebibović, Šerbečić, Ahmetović, Velkoski, Milanović, Đokanović, Tatar, Oremuš.

Glavni sudija utakmice je Elvis Mujić iz Banovića, a pomoćnici su Radislav Kačavenda (Gradiška) i Josip Čolić (Kupres).

Sarajevo je lider na tabeli sa 31 bodom, dok je Radnik petoplasirana ekipa sa šest bodova manje. Susret počinje u 13:30 sati. U istom terminu se u Zenici sastaju Čelik i Zvijezda 09.