Ligue 1
87

Navijači PSG-a brutalno izvrijeđali Neymara, on im "makazicama" donio pobjedu u 92. minuti

Neymar (Foto: EPA-EFE)
Ekipa PSG-a porazila je Strasbourg minimalnim rezultatom 1:0 u meču 5. kola francuske Ligue 1, a jedini pogodak postigao je Brazilac Neymar u 92. minuti kada je popularnim "makazicama" donio tri boda svojoj ekipi.

PSG je do pobjede stigao puno teže od očekivanog, a gol vrijedan tri boda postigao je Neymar čije je remek-djelo u 92. minuti završilo iza leđa golmana gostiju. Nakon centaršuta s lijeve strane Dialloa, Neymar je bio na pravom mjestu i prelijepim udarcem od stativu pogodio za velika tri boda svog tima.

Brazilac se u ovom susretu vratio na teren i napokon je zaigrao za PSG, a zbog želje da napusti klub tokom ljeta i pređe u Barcelonu domaći navijači nisu imali milosti prema njemu.

Tako su najvatreniji navijači PSG-a na početku susreta izvili transparent kojim su vrijeđali Neymarovog sina.
"Gospodine Neymar, prodajte svog sina u Vila Mimosu", pisalo je na transparentu. Vila Mimosa je dio Rio de Janeira koji je poznat po prostituciji.