Sporna utakmica
33

Haos u finalu afričke Lige prvaka: VAR u kvaru, bijesni igrači napustili teren

Nogometaši Esperance Sportive iz Tunisa pobjednici su afričke Lige prvaka nakon što su pred svojih 60.000 navijača savladali Casablancu rezultatom 1:0 u revanš meču finala koji je trajao samo sat vremena.

Naime, gosti su napustili teren nezadovoljni odlukom sudije koji je poništio pogodak zbog ofsajda, a onda nije mogao provjeriti spornu situaciju na VAR-u koji je bio u kvaru.

Esperance je poveo preko Youcefa Belaila u 41. minutu, a onda je Casablanci poništen pogodak Ismaila El Hadada u 59. minuti, što je izazvalo protest marokanske ekipe.

Sudija je potom rekao kako ne može provjeriti odluku uz pomoć VAR-a pa igrači Casablance nisu željeli više igrati i poslije pauze od 85 minuta susret je prekinut.

Inače, prvi meč završen je rezultatom 1:1 pa je tako Esperance odbranila naslov pobjednika afričke Lige prvaka.

Predsjednik Afričke nogometne konfederacije Ahmad Ahmad sazvao je u utorak vanredni sastanak Izvršnog odbora kako bi se razmotrila sporni revanš meč afričke Lige prvaka.