17.1.2015. u 20:56
155
132
155
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine od 19:00 sati igra drugu utakmicu grupne faze Svjetskog prvenstva koje se održava u Dohi u Kataru. Protivnici izabranika selektora Dragana Markovića su reprezentativci Austrije.
60' - Kraj. Poraz od Austrije 23:21.

59' - Malinović precizan sa sedam metara.

59' - Sedmerac za našu reprezentaciju. Burić prethodno odbrano šut Austrijanaca.

59' - BiH do kraja susreta bez igrača.

59' - Burić brani, sudar Vražalića i Savića u kontra napadu.

57' - Karačić za 23:20.

55' - Uzvraćaju Austrijanci.

55' - Savić pogađa za 22:19.

55' - Crveni karton za Vranješa.

55' - Konačno Malinović pogađa.

54' - Još jedno isključenje za Austrijance.

52' - Isključenje za Austriju.

52' - Austrija na plus šest.

52' - Još jedna izgubljena lopta i još jedno isključenje za BiH. Na "hlađenje" ide Prce.

51' - Vranješ isključen. Sve manje nade za povratak u utakmicu.

51' - Još jedna greška Malinovića. Ovaj put napravio je probijanje.

49' - Četvrti gol Malinovića.

49' - Austrijanci vraćaju na plus pet.

47' - Vražalić smanjuje.

46' - Ne ide nikako. Plus pet za Austriju.

44' - Austrijanci idu na plus četiri nakon katastrofalnih grešaka bh. rukometaša. Izgubljene lopte i bezidejnost u napadu glavni uzroci za ovo veliko vodstvo.

43' - Već je plus 3. Time out tražio selektor Dragan Marković.

42' - Plus dva za Austriju. Nekoliko neiskorištenih prilika BiH Austrijanci su znali kazniti.

40' - "Bosna, Bosna..." ori se sa tribina dvorane Ali Bin Hamad Al Attiya.

39' - Na drugoj strani Burić brani Austrijancima, deveta odbrana.

38' - Marinović brani zicer Buriću.

38' - Vodi Austrija sa igračem manje.

36' - Mirsad Terzić sa sedmerca pogađa za izjednačenje.

36' - Isključenje za Austriju.

36' - Austrija vodi. Šteta.

34' - Osma odbrana večeras sjajnog Burića.

34' - Još jedna sjajna intervencija Benjamina Burića! Bravo, bravo, bravo!

32' - Odlična odbrana Burića. Sjajno!

32' - Uzvraćaju Austrijanci. Izjednačenje

31' - Goooool! Vražalić za vodstvo BiH. Sjajna asistencija Prce.

31' - Austrijanci postižu pogodak za izjenačenje.

31' - Austrija u napadu.

30' - Uskoro počinje drugo poluvrijeme. Nadamo se da će biti kao ono protiv Irana. Sretno!

30' - Kraj prvog poluvremena. BiH vodi 12:11.

28' - Weber smanjuje na minus jedan.

28' - Gooool! Ovčina uz pomoć stative pogađa za plus dva.

27' - Prce pogađa stativu i dobija isključenje. Šteta.

27' - Ovčina ukrao loptu, BiH u napadu.

26' - Šteta. Malinović ne uspijeva savladati Marinovića.

26' - Sedmerac za BiH i isključenje za Austriju.

25' - Austrijanci smanjuju na 11:10.

25' - Goooooool! Prce za plus dva.

24' - Gooool! Burić za vodstvo.

23' - Igra se gol za golom. 9:9.

22' - Gooooool! Burić za 9:8.

21' - Santos za 8:8.

21' - Gooooooooooool! Burić za vodstvo BiH.

20' - Mayer ponovo za izjednačenje Austrije.

18' - Gooool! Malinović ponovo pogađa sa sedam metara.

18' - Sedam metara za BiH. Prce je nepropisno zaustavljen.

18' - Mayer za 6:6.

17' - Goooool! Malinović pogađa.

17' - Sedam metara za BiH i isključenje igrača Austrije.

16' - Nikola Marinović ponovo brani, treći put večeras. Ovčina ne uspijeva pogoditi.

15' - Malinović ne uspijeva postići pogodak, Marinović brani još jedan zicer.

14' - Još jedna odlična odbrana golmana Burića, peta odbrana večeras.

14' - Gooool! Malinović za 5:5.

13' - Karačić je isključen zbog igranja nogom.

13' - Malinović je šutirao preko gola.

11' - Bilyk dovodi Austriju u vodstvo. Odbrana nije jača strana bh. reprezentacije u prvih desetak minuta.

11' - Gol! Ovčina za izjednačenje.

10' - Hermann ponovo dovodi Austriju u vodstvo.

9' - Vranješ za izjednačenje.

9' - Karačić ponovo ne postiže pogodak. Šteta, iako je imao odličn priliku.

8' - Prvo isključenje na utakmici. Austrija bez igrača dva minuta.

7' - Kakva odbrana Burića. Jedan na jedan brani Weberu. Sjajno!

6' - Hermann ponovo za vodstvo Austrije.

6' - Burić za 2:2.

4' - Sedmerac za Austriju. Vranješ je nepropisno zaustavio jednog rukometaša Austrije. Weeber ne pogađa.

4' - Austrija ponovo vodi.

3' - Odlična odbrana bh. rukometaša, ali kontra napad nismo uspjeli pretvoriti u gol.

2' - Još jedna sjajna intervencija Burića, nažalost, nismo uspjeli povesti.

2' - Ivan Karačić za izjednačenje. Sjajna solo akcija.

2' - Poveli su Austrijanci preko Santosa iz kontra napada.

2' - Austrija vodi 1:0.

1' - Sjajna intervencija Burića. Prva odbrana na suretu. Bravo.

1' - Počela je utakmica. Idemo po drugu pobjedu u grupi. Sretno BiH!

18:59 - Intonirana je i himna države BiH. Navijači i članovi grupe BH Fanaticos i večeras su uz bh. rukometaše.

18:55 - Završeno je intoniranje himne Austrije.

18:52 - U ovom trenutku rukometaši BiH i Austrije su izašli na parket i očekuje se intoniranje himni.

18:47 - I večeras će bh. reprezentativci imati podršku sa tribina dvorane Ali Bin Hamad Al Attiya Arena u Al Saddu.

18:46 - Na stranici Bh. Fanaticosa pojavile su se fotografije u znak podrške bh. rukometašima, a među njihovim navijačima su Edin Džeko, Miralem Pjanić, Dea Herdželaš, Asmir Begović, kao i nova zvijezda NBA lige Jusuf Nurkić.

18:42 - "Večeras nam je prva velika prilika da napravimo korak dalje, ali sve zavisi od puno faktora. Mi smo spremni da napravimo još jedan korak u ostvarenju cilja. Imamo svoj cilj i taktičke varijante ćemo usmjeriti ka njemu, želja nam je da se svi radujemo, ali ako i ne uspijemo večeras imamo još tri prilike koje su malo teža kombinacija. Vjerujem da ćemo večeras ovjeriti ulaz u durgu fazu takmičenja, a tamo ko god nas dočeka mi smo spremni da se dokazujemo", rekao je selektor BiH Dragan Marković.

18:38 - "Najbitnije je odigrati jaku odbranu. Ako to bude na očekivanom nivou, možemo pobijediti. Očekivanja su sada velika. Ipak, sam plasman je velika stvar za BiH. Pobijedili smo Iran, ali ne trebamo nametati nikakav imperativ igračima. Oni će dati sve od sebe, to znam, bio sam dio tog tima", kazao je za Klix.ba Adnan Šabanović, nekadašnji golman rukometne reprezentacije BiH.

18:38 - Makedonija i Hrvatska sada imaju po dvije pobjede i nalaze se na prvom odnosno drugom mjestu. Iran i Tunis nemaju bodova.

18:36 - U našoj grupi danas su odigrane dvije utakmice. Makedonija je savladala Iran rezultatom 33:31 dok je Hrvatska bez većih problema pobijedila Tunis 28:25.

18:32 - Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prenos utakmice između BiH i Austrije.