Tenis
0

Završni Masters u Londonu: Federer stopostotan, srušio i Nishikorija

Roger Federer (Foto: EPA)
Nakon što je u 2. kolu grupe Stan Smith prekinuo niz Novaka Đokovića od 23 uzastopne pobjede, Roger Federer je u posljednjem kolu savladao i Keija Nishikorija.

Švicaras je slavio sa 2:1 u setovima (7:5, 4:6, 6:4), a meč je trajao dva sata i 13 minuta.

Prvi set je obilježen sa čak pet breakova. Tri puta je to činio Federer koji je slavio sa 7:5.

U drugom setu Nishikori uspijeva izjednačiti. Iako je izgubio svoj drugi servis, do kraja seta je stigao napraviti dva breaka i donijeti neizvjesnost trećeg seta.

I u trećem setu, kao u prva dva, Nishikori je gubio svoj drugi servis. Uspio je napraviti break i vratiti se na 4:4, ali je Federer breakom pri rezultatu 5:4 upisao pobjedu, treću u tri odigrana kola grupne faze.

U drugom meču 3. kola u ovoj grupi sastaju se Novak Đoković i Tomas Berdych od 21:00 sati.