3

Tsitsipas zakazao polufinalni duel Australian Opena s Hačanovom

E. B.
Stefanos Tsitsipas (Foto: EPA-EFE)
Grčki teniser Stefanos Tsitsipas se plasirao u polufinale Australian opena savladavši Čeha Jirija Lehečku rezultatom 3:0 u setovima.

Tsitsipasu (ATP 4.) je za pobjedu nad 71. teniserom svijeta trebalo dva sata i 18 minuta igre.

Na čitavom meču su viđena samo dva break, a napravio ih je Tsitsipas. Grk je oduzeo servis protivniku već u drugom gemu prvog seta i prvi set je tako dobio rezultatom 6:3.

U drugom setu Grk je slavio sa 7:6(2) u tie-breaku, a u trećem setu Tsitsipasu je bio dovoljan break u desetom gemu za konačnih 6:4.

Tsitsipas će u polufinalu igrati protiv Rusa Karena Hačanova, 20. tenisera svijeta.

Sutra će svoje četvrtfinalne duele igrati Novak Đoković (ATP 5.) i Andrej Rubljov (ATP 6.), te Ben Shelton (ATP 89.) i Tommy Paul (ATP 35.).