2:1 u setovima
159

Tomislav Brkić i Ekvadorac Gonzalo Escobar izbacili Novaka Đokovića s turnira u Australiji

Bh. teniser Tomislav Brkić u paru sa Ekvadorcem Gonzalom Escobarom pobijedio je Novaka Đokovića i Vaseka Pospisila na ATP turniru u Adelaideu rezultatom 2:1 u setovima.

Meč je ukupno trajao sat vremena i 31 minutu. Prvi set su dobili Brkić i Escobar rezultatom 6:4, uzvratili su Đoković i Pospisil u drugom rezultatom 6:3.

U odlučujućem tie-breaku rezultat je glasio 10:5 za Brkića i Escobara i oni su na kraju došli do pobjede.

U osmini finala spomenuti dvojac će igrati protiv Marcela Arevala i Jean Julien Roajera.

Što se tiče Đokovića, on će nakon ovog poraza i ispadanja u konkurenciji parova naredni meč igrati protiv francuskog tenisera Constanta Lestiennea u prvom meču istog turnira u pojedinačnoj konkurenciji.