Tenis
0

Teniserke BiH u Prvoj grupi euro-afričke zone Fed kupa

FENA
Ženska teniska reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u Prvu grupu euro-afričke zone Fed kupa.

Na turniru Druge grupe u estonskom Tallinu, teniserke BiH su u odlučujućem susretu za ulazak u viši rang takmičenja u polufinalu savladale ekipu Litvanije sa 2:0.

U prvom meču Mervana Jugić-Salkić savladala je Aureliju Miseviciute sa 6:1 i 6:4, dok je konačnu pobjedu osigurala Sandra Martinović koja je bila bolja Line Stanciute sa 6:1, 6:2.

Pored selekcije BiH nastup u Prvoj grupi osigurala je domaća ekipa Estonije, sa kojom će izbarnice selektorke Sanje Kovač u nedjelju igrati u finalu.

Pored pobjede nad Litvankama teniserke BiH turniru su odigrale još dva meča u grupi u kojim su savladale selekcije Turske i Južnoafričke Reupublike sa po 3:0.

Plasmanom u Prvu grupu euro-afričke zone Fed kupa teniserke BiH ponovle su uspjeh ostvaren 2002. godine.