Tenis
6

Parovi polufinala ATP turnira u Šangaju: Duel Đokovića i Bautiste, Murray protiv Simona

Novak Đoković (Foto: EPA)
Poznati su parovi polufinala ATP turnira u Šangaju, a snage će odmjeriti Novak Đoković i Roberto Bautista te Andy Murray i Gilles Simon.

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković iz Srbije u četvrtfinalu je sa 2:1 (3:6, 7:6 /7:4/, 6:3) u setovima pobijedio Nijemca Mischu Zvereva. Njemački teniser se pokazao kao težak protivnik i poprilično je namučio Đokovića, jer je nakon prvog seta bilo 1:0 za 110. tenisera svijeta. Drugi set je pripao Đokoviću, ali tek u tie-brejku. Potom je Đoković u trećem setu odnio pobjedu. Meč je trajao dva sata i 23 minute.

Đokovićev rival u polufinalu je Roberto Bautista-Agut (19. ATP) iz Španije koji je nakon sat vremena i 13 minuta igre pobijedio Francuza Jo-Wilfrieda Tsongu (13. ATP) sa 2:0 u setovima (6:3, 6:4).

Drugi teniser svijeta Andy Murray iz Velike Britanije za sat vremena i 37 minuta igre savladao je Davida Goffina iz Belgije (11. ATP) sa 2:0 (6:2, 6:2) u setovima, a njegov protivnik bit će Gilles Simon iz Francuske (32. ATP) koji je nakon 2 sata i 42 minute igre sa 2:1 u setovima (4:6, 6:4, 7:6 /7:5/) porazio Jacka Socka (25. ATP) iz Sjedinjenih Američkih Država.

Polufinalni mečevi na rasporedu su ove subote.

Rezultati četvrtfinala ATP turnira u Šangaju:

Bautista-Agut - Tsonga 2:0 (6:3, 6:4) Đoković - Zverev 2:1 (3:6, 7:6 /7:4/, 6:3)

Goffin - Murray 0:2 (2:6, 2:6) Sock - Simon 1:2 (6:4, 4:6, 6:7 /5:7/)

Polufinalni parovi ATP turnira u Šangaju:

Đoković - Bautista-Agut (10:30 sati, subota) Simon - Murray (14:00 sati, subota)