US Open
0

Oudin izbacila i Šarapovu!

Melanie Oudin, 18-godišnja američka teniserka, nastavlja biti senzacija na US Openu, posljednjem Grand Slam turniru sezone. U 3. kolu je iz turnira izbacila i Mariju Šarapovu.

U 2. kolu je Oudin pobijedila Jelenu Dementijevu, a da se u ovoj Amerikanki krije veliki potencijal potvrdila je i u subotnjem meču, u kojem je sa 3-6, 6-4, 7-5 pobijedila Šarapovu. Dvije velike vezane pobjede su potvrda da Oudin vrijedi.

Istina je da je Šarapova mnogo toga poklonila u ovom meču. Nevjerojatno zvuči da je napravila čak 21 dvostruku servis pogrešku ili čak 63 neforsirane pogreške u meču. Isto tako, Oudin je imala čak 26 break-šanse, od kojih je iskoristila "tek" osam.

U trećem setu je Oudin mogla i na lakši način doći do pobjede. Imala je vodstvo 3-1 i dvije break šanse (15-40). No, Šarapova se vratila nakon čega je krenuo ritam: break na break. No, kod 6-5 je Oudin ostala mirna i okončala je 69 minuta dug treći set.

Sljedeća joj je suparnica Nadežda Petrova, još jedna Ruskinja i još jedna nositeljica (13.).

Oudin je uspjela vezati dvije velike pobjede čime se ne može pohvaliti Kazahstanka Jaroslava Švedova. Nakon što je pobijedila Jelenu Janković uz sjajnu prezentaciju, protiv Argentinke Gisele Dulko je bila neprepoznatljiva. Poražena je 6-4, 6-3.

Kod tenisača je veliko mučenje imao četvrti igrač svijeta Novak Đoković. Protiv domaćeg kvalifikanta Jesseja Wittena je dugo gradio put do pobjede 6-7(2), 6-3, 7-6(2), 6-4. Netipično za muški tenis napravljeno je u meču čak 15 break-gemova. Đoković je devet puta oduzeo servis suparniku, a Witten šest puta.