Tenis
116

Novak Đoković pomeo Marina Čilića u polufinalu US Opena

(Foto: EPA)
Fenomenalnom igrom srbijanski teniser Novak Đoković ubjedljivo je porazio Hrvata Marina Čilića rezultatom 3:0, po setovima 6:0, 6:1 i 6:2.

Prvi set potrajao je tek 25 minuta. Đoković je demonstrirao silu i s tri lagana brejka došao do konačnih 6:0. Bio je to nagovještaj onoga što će do kraja uslijediti.

Iako se očekivalo da će Čilić u nastavku makar donekle ublažiti Đokovićev uragan to se ipak nije dogodilo. U drugom gemu drugog seta Čilić je osvojio jedini poen nakon čega su uslijedila dva uzastupna brejka za konačnih 6:1 u korist Đokovića.

Treći set započeo je brejkom Đokovića, da bi srbijanski teniser potom osvojio poen i na svoj servis. Čilić se iznenađujuće uspio vratiti i izjednačiti na 2:2, ali to je bilo sve za večeras od hrvatskog tenisera. Đoković je u petom gemu napravio ribrejk, a u sedmom i novi, osmi brejk na meču, pa mu je u osmom gemu preostao lakši dio zadatka.