Melbourne
35

Nadal protiv Čilića u četvrtfinalu Australian Opena, Edmund također među osam najboljih

Rafael Nadal i Marin Čilić sastat će se u četvrtfinalu Australian Opena nakon što su u 4. kolu prvog Grand Slama u godini ispisali pobjede protiv Diega Schwartzmana, odnosno Pabla Carrena-Buste.

Nadal (1. ATP) je u iscrpljujućem meču koji je trajao tri sata i 53 minute savladao Argentinca Schwartzmana (26. ATP) pri čemu je konačno izgubio jedan set na turniru.

Nakon ubjedljivih pobjeda protiv Victora Estrelle (3:0), Leonarda Mayera (3:0) i Damira Džumhura (3:0), španski teniser je morao dati mnogo više od sebe protiv argentinskog tenisera. Španac je slavio s 3:1 u setovima (6:3, 6:7 /4:7/, 6:3, 6:3).

U četvrtfinalu Nadal će igrati protiv Čilića (6. ATP) koji je s 3:1 u setovima (6:7 /2:7/, 6:3, 7:6 /7:0/, 7:6 /7:3/) nakon preokreta i čak tri seta okončana tie-brejkom pobijedio Španca Pabla Carreno-Bustu (11. ATP). Meč je trajao tri sata i 31 minutu.

Treći putnik u četvrtfinale je britanski teniser Kyle Edmund (49. ATP) koji je, također, rezultatom 3:1 u setovima (6:7 /4:7/, 7:5, 6:2, 6:3) nadjačao Italijana Andreasa Seppija (76. ATP).

Edmund će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika duela u kojem se od 9:55 sati sastaju Grigor Dimitrov (3. ATP) i Nick Kyrgios (17. ATP).