Australian Open
16

Mladi Tsitsipas nastavio bajku i nakon velike borbe izborio plasman u polufinale

Grčki teniser Stefanos Tsitsipas (15. ATP) plasirao se u polufinale Australian Opena nakon što je pobijedio Španca Roberta Bautistu Aguta (24. ATP) rezultatom 3:1, po setovima 7:5, 4:6, 6:4, 7:6.

Iako meč nije najbolje počeo za mladog Grka, budući da je već prvi servis izgubio, uspio se sabrati i uz dva breaka povesti u setovima.

Ipak, Agut se revanširao u drugom setu, a za to mu je bio dovoljan samo jedan break te je poravnao rezultat.

I u preostala dva seta bilo je izuzetno uzbudljivo. Identično kao u prvom setu Tsitsipas je i u trećem preokrenuo igru u svoju korist i stigao na korak do pobjede.

Uslijedio je dramatičan četvrti set koji je okončan tek nakon tie-breaka, u kojem se Grk bolje snašao i došao do zaslužene pobjede.

Tsitsipas je ponovo dominirao u servisu, ostvario je 22 asa i to je bio ključni segment za veliku pobjedu.

Grk će u polufinalu prvog Grand Slama sezone igrati protiv boljeg iz duela između američkog tenisera Francesa Tiafoea i Španca Rafaela Nadala.